Wymiana sign’n’trade! Grant Williams trafi do Mavericks!

Wymiana sign’n’trade! Grant Williams trafi do Mavericks!

Wymiana sign’n’trade! Grant Williams trafi do Mavericks!
Photo by Tom Pennington/Getty Images

Z rynku znika jeden z lepszych pozostających na nim wolnych agentów. Grant Williams, bo o nim mowa, trafi do Dallas Mavericks. Trafi tam jednak w ramach sign’n’trade. Jak podaje Adrian Wojnarowski z ESPN, Grant Williams podpisał z Boston Celtics – swoim dotychczasowym klubem – umowę wartą 53 miliony dolarów za 4 lata, po czym został od razu wytransferowany do Dallas:

Celtics: 2-rundowy pick

Mavericks: Grant Williams / 2-rundowy pick

Spurs: Reggie Bullock / zamiana picku w 2030 od Bostonu

Od początku wskazywało się na Mavericks jako najbardziej zainteresowanych zastrzeżonym wolnym agentem, jakim był Grant Williams. Niestety, przy ich salary cap nie było stać ich na po prostu podpisanie z nim satysfakcjonującej zawodnika umowy. Stąd oddanie umowy Bullocka, którą chętnie przyjęli Spurs. Celtics natomiast oprócz drugorundowego picku zyskali także warte 6,2 miliona dolarów Trade Exception, które mogą wykorzystać w dalszych wymianach. Wszyscy zadowoleni.

Grant Williams rozegrał w zeszłym sezonie 79 meczów w barwach Celtics, z czego 23 w pierwszym składzie. Był dość istotnym zmiennikiem, notując średnio 8,1 punktu, 4,6 zbiórki i 1,7 asysty na mecz, przy skuteczności z dystansu na poziomie 39,5%.

YT/Tomasz Kordylewski