Wystartowała Liga Letnia! Powrót Holmgrena, debiut Millera, Jaime Jaquez Jr. Show!

Wystartowała Liga Letnia! Powrót Holmgrena, debiut Millera, Jaime Jaquez Jr. Show!

Szanowni Państwo, wystartowała Liga Letnia!

MIA – LAL – 107:90
SAS – CHA – 98:77
GSW – SAC – 94:100
MEM – PHI – 94:92
OKC – UTA – 95:85

Nie wiem po co w ogóle wstawiałem wyniki, to tylko Liga Letnia. Przecież i tak jesteśmy tu tylko po to, żeby oglądać debiutantów, młodych graczy. Debiutantem, bardzo wyczekiwanym, jest w teorii Chet Holmgren. Chet został wybrany z drugim numerem draftu w 2022 roku, ale cały poprzedni sezon opuścił z powodu kontuzji. Teraz wrócił na parkiet.

Nie wrócił w najlepszej możliwej dyspozycji, ale czego można się spodziewać, kiedy chłopak przez rok nie grał. Mimo wszystko wypadł solidnie – był dobrze przygotowany fizycznie. Przez 29 minut trafił 6/14 z gry, zdobywając 15 punktów, 9 zbiórek, 2 asysty i 4 bloki. Śliczne są te dwuręczne bloki, prawie siatkarskie:

YT/Bleacher Report

Niestety, w meczu Thunder z Jazz nie zagrał debiutant z Utah, Tylor Hendricks. W meczu Hornets ze Spurs zagrał za to kolejny drugi numer draftu, Brandon Miller. Debiut w barwach Hornets może uznać za średnio udany. W sumie trafił 5/11 z gry w prawie 34 minuty gry, notując ostatecznie 18 punktów, 5 zbiórek i 3 asysty, dokładając do tego jednak aż 6 strat i 7 fauli:

YT/NBA

Po stronie Spurs nie zagrał Victor Wembanyama, który pojawi się dopiero w Lidze Letniej w Las Vegas za kilka dni. Nie zagrał też nasz rodak, Jeremy Sochan. Najlepszym graczem Spurs był Julian Champagnie, który dopiero co podpisał 4-letni kontrakt i zdobył z tej okazji 30 punktów:

Najgłośniejszym występem tej nocy był ten debiutanta Miami Heat, Jaime Jaqueza Jr.. Wciąż trudno mi tego zawodnika scharakteryzować. Czy to kozłujący skrzydłowy? Czy duży, powolny combo-guard? Dziwny, koszykarski 'twór’ z tego Jaqueza, ale gra! Tej nocy zdobył 22 punkty:
YT/NBA

Dobrze poradził sobie też drugi młodzian z Heat, Nikola Jovic. Uzbierał on 21 punktów, 8 zbiórek i 3 asysty:

Po drugiej stronie, w barwach Lakers, grał wybrany z 17. pickiem Jalen Hood-Schifino. Rozgrywający miał problemy ze wstrzeleniem się w ten mecz i ostatecznie trafił skromne 6/19 z gry, notując 15 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty:

Zadebiutował też nasz miejmy nadzieje, że niebawem rodak, Brandin Podziemski. Zdobył on dla Warriors 12 punktów, 6 zbiórek i 6 asyst. Był naprawdę dobry – atakował z piłką w koźle, rozrzucał piłkę do kolegów. Myślę, że już w pierwszym roku dostanie solidne minuty gry:

YT/Swish

Jak zwykle na tle debiutantów i graczy spoza ligi, najlepiej wypadli drugoroczniacy. Między innymi Keegan Murray, który przyszedł jak do siebie u uzbierał 29 punktów:

Świetnie wypadł też kochany przez wszystkich Kenneth Lofton. Zawodnik Grizzlies zanotował double-double na poziomie 21 punktów, 13 zbiórek i 4 asyst: