Wymiana pomiędzy Nuggets, Spurs i Celtics

Wymiana pomiędzy Nuggets, Spurs i Celtics

Po tym, jak odwołana została wymiana z Detroit Pistons, tym razem Denver Nuggets dopięli wszystko na ostatni guzik. Jak informuje Adrian Wojnarowski, w nocy Bryłki przeprowadziły trójstronną transakcję z San Antonio Spurs i Boston Celtics.

Na jej mocy Denver otrzymuje Bryna Forbesa z San Antonio Spurs. Boston Celtics pozyskują Bola Bola i PJ Doziera z Denver. Spurs natomiast dostaną Juancho Hernangomeza z Bostonu i drugorundowy wybór w drafcie 2028 ze strony Nuggets.

Denver są zdecydowanym zwycięzcą tego niewielkiego transferu. Za dwóch poważnie kontuzjowanych zawodników i odległy pick drugiej rundy draftu otrzymują gracza, który powinien od zaraz stanowić realne wsparcie. Forbes to strzelec wyborowy zza łuku. Na przestrzeni całej kariery trafia aż 41,3% swoich trójek, a w ostatnich czterech sezonach tylko Joe Harris i Seth Curry trafiali na lepszej skuteczności (spośród graczy, którzy oddali minimum 1000 prób w tym czasie). Forbes to także mistrz NBA z zeszłego sezonu.

Dla Celtics to czysto finansowy ruch. Dzięki niemu oszczędzą ponad 3 miliony dolarów, co będzie bardzo pomocne w walce o uniknięcie płacenia podatku od luksusu. Stan zdrowia Bola Bola nie powinien tym razem stanowić żadnej niespodzianki jak poprzednio. Podkoszowy bowiem przeszedł operację kontuzjowanej stopy i czeka go dłuższa przerwa. W jeszcze gorszej sytuacji jest Dozier, który nie zagra już do końca tego sezonu po tym, jak zerwał więzadło w kolanie (ACL). Obaj panowie zostaną wolnymi agentami tego lata – Bol zastrzeżonym, Dozier niezastrzeżonym. Mimo to, w Bostonie nie planują zwalniać żadnego z nich, a przynajmniej nie przed upływem trade deadline.

Spurs z kolei pozyskują wsparcie pod koszem. Hernangomez nie sprawdził się w Bostonie, gdzie łącznie zagrał zaledwie 96 minut w tym sezonie. W odpowiednich okolicznościach jednak Hiszpan może być bardzo wartościowym zmiennikiem co pokazywał w Minnesocie.