Właściciel New York Knicks zarażony koronawirusem

Właściciel New York Knicks zarażony koronawirusem

Rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem w świecie NBA. Tym razem jednak po raz pierwszy choroba dopadła właściciela klubu. Pozytywny wynik testu otrzymał bowiem James Dolan, zarządzający New York Knicks.

New York Knicks wczorajszego wieczoru wystosowali specjalne oświadczenie, w którym potwierdzili, że właściciel drużyny, James Dolan jest zarażony koronawirusem. 64-latek jest w grupie osób najbardziej zagrożonych, lecz jak dotąd nie skarżył się na nic, a objawy choroby są podobno znikome. Dolan oczywiście pozostaje w izolacji, lecz mimo to wciąż zamierza nadzorować swoje liczne biznesy.

Pomimo epidemii bowiem, Dolan będąc szefem nie tylko Knicks, ale także New York Rangers (NHL) i całego Madison Square Garden Company, wciąż ma mnóstwo pracy. Zaledwie kilka dni temu dopięto transakcję sprzedania hali The Forum Steve’owi Ballmerowi z LA Clippers. Ballmer zamierza bowiem postawić w okolicy Forum własny obiekt, będący własnością wyłącznie LAC. Jako, że MSG Company miała ku temu obiekcje obawiając się konkurencji, Ballmer wyłożył 400 milionów i odkupił legendarną halę LA Lakers.

Dolan to pierwszy właściciel wśród największych lig sportowych w USA, który zachorował na koronawirusa. Z pewnością jednak duży wpływ na to ma miejsce jego pracy. Nowy Jork to prawdziwe epicentrum choroby w Stanach Zjednoczonych. Zgodnie z danymi z wczorajszego popołudnia, w samym stanie Nowy Jork jest już ponad 52 tysiące potwierdzonych przypadków zakażenia.

Oby jak najszybciej dołączył on do Christiana Wooda, Rudy’ego Goberta i Donovana Mitchella, którzy szczęśliwie mają już za sobą chorobę.