Willie Cauley-Stein nowym środkowym Warriors

Willie Cauley-Stein nowym środkowym Warriors

Golden State Warriors bardzo sprawnie operują na tegorocznym rynku transferowym, tym razem wzmacniający wymiernie rotację podkoszową.

Najnowszym nabytkiem Wojowników został bowiem Willie Cauley-Stein. 25-letni środkowy podpisał jednoroczną umowę za kwotę minimalnie wyższą niż minimum dla weterana. Tym samym center zarobi około 1,7 miliona dolarów.

Willie do tej pory przez całą swoją krótką karierę w NBA reprezentował barwy Sacramento Kings. Przed startem offseason jednak zrezygnował z oferty kwalifikacyjnej klubu stając się niezastrzeżonym wolnym agentem. Zawodnik argumentował to potrzebą nowego, świeżego startu. Nie musiał szukać daleko.

Cauley-Stein daje bardzo ciekawe możliwości drużynie Warriors. To solidny obrońca, który bez nie ma problemu z kończeniem pod obręczą i przede wszystkim grą na deskach. Willie to w końcu szósty pick draftu 2015, który właśnie zakończył swój najlepszy sezon w dotychczasowej karierze notując 12 pkt i 8 zb na mecz. W obliczu podpisania Kevona Looneya i posiadania Damiana Jonesa, rotacja podkoszowa Warriors wygląda naprawdę solidnie.

Niestety jednak, skoro Cauley-Stein dostał wyższe pieniądze niż minimalne, najprawdopodobniej oznacza to pożegnanie z Shaunem Livingstonem. Warriors muszą ograniczyć wydatki i każda pensja wyższa od minimalnej ma swoje reperkusje, a doświadczony rozgrywający zgarnia na swoje konto 7 milionów dolarów.

Źródło: Youtube.com/Sacramento Kings