Warriors zarobili już ponad 2 miliardy dolarów na nowej hali

Golden State Warriors nie muszą się zbytnio martwić swoją sytuacją finansową. Ich nowa hala już zarobiła dla nich olbrzymie pieniądze, mimo że oficjalne otwarcie nastąpi dopiero we wrześniu.

Warriors biją wszelkie rekordy i to nie tylko na parkiecie, lecz również poza nim. Jak poinformował prezydent klubu Rick Welts, Wojownicy zarobili już ponad dwa miliardy dolarów na swojej nowej hali. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że na miejscu wciąż trwają prace budowlane.

„To idealny czas – całe Bay Area jest zafascynowane koszykówką. To najlepszy moment pod względem ekonomii i to najlepszy zespół jaki mieliśmy.”

Golden State dostali już czeki na łącznie ponad 2 miliardy dolarów z tytułu umów sponsorskich, czy biletów. Kontrakty już teraz podpisali PepsiCo, Accenture, United Airlines, czy Google Cloud. Takie dochody znacząco przewyższają koszty budowy nowej Chase Center, która według wyliczeń ma kosztować około 1,3 miliarda dolarów. Warty uwagi jest przy tym fakt, że Dubs budują swój nowy przybytek w pełni z prywatnej kieszeni, nie korzystając z pomocy władz miasta.

Wychodzi na to, że Joe Lacob dokonał zatem interesu życia. Kupił on bowiem Wojowników za 450 milionów dolarów w 2010 roku. Obecnie organizacja warta jest ponad 3 miliardy, a po przenosinach do San Francisco i nowej hali, wartość ta tylko wzrośnie

Jeśli więc ktoś się martwił, czy Golden State znajdą pieniądze, żeby zatrzymać swoich najlepszych zawodników, może przestać się trapić. Finansowa kondycja klubu zapowiada się lepiej niż kiedykolwiek.

Wielkie otwarcie Chase Center zaplanowano na 6 września 2019 roku, a ceremonię uświetnić ma koncert orkiestry z San Francisco, a także zespołu Metallica. Pierwszym meczem Wojowników w nowej hali będzie przedsezonowe starcie z Los Angeles Lakers. Tymczasem na pożegnanie swojej dotychczasowej areny Warriors wykonali piękny gest, rozgrywając ostatnie spotkanie w Oracle Arena w legendarnych koszulkach „We Believe”:

https://www.youtube.com/watch?v=PwJjr3vWFbM

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins