Victor Oladipo kończy sezon operacją

Victor Oladipo kończy sezon operacją

Z pewnością nie tak miała wyglądać przygoda Victora Oladipo z Miami Heat. Rzucający obrońca poinformował, że musi poddać się operacji, która zakończy jego obecny sezon.

Oladipo zdążył rozegrać zaledwie 4 spotkania w barwach Heat, zanim doznał kontuzji kolana 8 kwietnia. Od tamtej pory Victor pozostawał poza grą, co już niestety nie ulegnie zmianie. Zawodnika czeka bowiem dzisiaj operacja, która wykluczy go z aktywności na bliżej nieokreślony czas. Co gorsza, zabieg dotyczy ścięgna mięśnia czworogłowego w prawej nodze. Jest to dokładnie to samo ścięgno, które Dipo zerwał w styczniu 2019 roku, co spowodowało aż rok przerwy.

Dla Heat nie stanowi to na szczęście wielkiego osłabienia, ponieważ Dipo nie zdążył nawet stać się istotnym elementem rotacji klubu z Florydy. Ponadto, Miami nie oddało za niego wiele przy okazji trade deadline. Co prawda należy zauważyć świetną grę Kelly’ego Olynyka w Houston, lecz tutaj istotne są okoliczności. W tankujących Rockets Kelly ma znacznie większe pole do popisu niż miał w Miami, gdzie pełnił inną rolę. Rolę, którą teraz bardzo dobrze wypełnia z kolei Trevor Ariza.

Jednakże kontuzja może i prawdopodobnie zaważy na decyzji Heat względem Oladipo tego lata. Po tym jak odrzucił dwuletnie przedłużenie w wysokości 45 mln dolarów ze strony Houston, Victor wejdzie tego lata na rynek wolnych agentów. Mając za sobą zaledwie 88 rozegranych meczów w ciągu ostatnich 3 sezonów i poważną kontuzję, która już dwukrotnie wymagała operacji, Dipo może zapomnieć o wielkich pieniądzach, jakich oczekiwał jeszcze jakiś czas temu. Tym bardziej, że Miami czeka bardzo trudne offseason dotyczące Duncana Robinsona.

Czy zobaczymy jeszcze kiedyś Victora na takim poziomie jak w sezonie 2017/18?

YT: SkyDesigns NBA