Victor Oladipo chce odejść?

Victor Oladipo chce odejść?

Nieco sensacyjne doniesienia ujrzały wczoraj wieczorem światło dzienne. Lider Indiany Pacers, Victor Oladipo zamierza rzekomo odejść z drużyny i przenieść swoje talenty do nowego miejsca. Co więcej, podobne chęci miał wyrazić także Myles Turner.

Pacers czeka rewolucja?

Informację o intencjach Oladipo podał Jared Weiss z portalu The Atlethic. Dziennikarz spekulując o potencjalnym transferze Gordona Haywarda, napomknął o Pacers stawiając ich w roli kandydatów do przejęcia skrzydłowego. Wszystko z powodu chęci odejścia jaką miał zakomunikować władzom Indiany Victor Oladipo. Podobne zamiary ma też Myles Turner.

Weiss nie rozwinął tematu i nie podał żadnych przyczyn, z powodu których Victor miałby chcieć opuścić Indianę. Nie można wykluczyć zatem, iż jest to jedynie dziennikarski wymysł, choć przygotujmy się na spekulacje z udziałem obrońcy w najbliższych miesiącach. Możliwe jednak, że coś jest na rzeczy, ponieważ wciąż nie rozpoczęto nawet rozmów o przedłużeniu kontraktu, który wygasa za rok, co potwierdził sam GM Indiany:

„Nie czujemy żadnego pośpiechu, żeby podpisywać nowy kontrakt. Wszystko zależy od Victora i jego chęci. Po raz pierwszy w karierze podejmuje taką decyzję i my zamierzamy to uszanować.”

Transfer Turnera wydaje się natomiast w pełni naturalny. Środkowy miał być jednym z liderów Indiany, tymczasem został zepchnięty w cień przez Domantasa Sabonisa. Panowie nie uzupełniają się najlepiej na boisku, zatem logiczne jest poszukiwanie transferu dla Mylesa, póki ma on pewną wartość rynkową.

Gdzie w takim razie zagra Dipo?

To pytanie, które nasuwa się niemal automatycznie w takich sytuacjach. Jeśli Victor faktycznie odejdzie z Pacers, to gdzie zobaczymy go w przyszłym sezonie?

Chętni na pewno się znajdą, choć nie powinniśmy się spodziewać, że Pacers zostaną zalani ofertami za rzucającego obrońcę. Przede wszystkim Victorowi został zaledwie rok obowiązującego kontraktu, po którym wejdzie na rynek wolnych agentów. Ponadto, duży znak zapytania stanowi jego stan zdrowia. Pamiętajmy, że Oladipo ma za sobą poważną kontuzję, a po rocznej przerwie nie wyglądał przekonująco na parkietach Orlando.

Bazując na wcześniejszych plotkach, na liście chętnych znajdą się (jak zawsze) New York Knicks, czy Toronto Raptors. Nie można także wykluczać Bostonu, który mógłby przejąć Dipo w pakiecie z Turnerem, tak jak sugerował to Weiss.

Źródło: Youtube.com/Indiana Pacers