Utah Jazz dadzą Mitchellowi maksymalny kontrakt

Utah Jazz dadzą Mitchellowi maksymalny kontrakt

Donovan Mitchell szturmem podbił ligę i z miejsca stał się liderem mocnych Utah Jazz. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo ego wysiłki zostaną docenione maksymalnym kontraktem ze strony klubu.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Utah Jazz doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak dużo szczęścia mieli w Drafcie 2017. Choć wybierali dopiero z 13 numerem udało im się wybrać franchise-playera i to w chwili, gdy najbardziej tego potrzebowali. Latem drużynę opuścił bowiem Gordon Hayward, pełniący do tej pory rolę absolutnego lidera Jazzmanów. Donovan Mitchell jednak bardzo szybko pozwolił zapomnieć fanom Utah o utracie skrzydłowego, stając się nową twarzą organizacji praktycznie od pierwszego meczu.

Co ważniejsze młody obrońca stale rozwija swoje umiejętności, w każdym kolejnym sezonie notując postępy, które w tych rozgrywkach zaowocowały pierwszym w karierze powołaniem do Meczu Gwiazd. Zważywszy na to, jak niewielkim i specyficznym rynkiem jest Salt Lake City, Jazzmanom zależy na tym, żeby utrzymać w składzie taki talent możliwie jak najdłużej.

Dlatego też w Utah już pracują nad przedłużeniem debiutanckiego kontraktu obrońcy, mimo że ten dopiero za rok może stać zastrzeżonym wolnym agentem. Na całe szczęście dla klubu, według Tony’ego Jonesa z The Atlethic, negocjacje nie powinny być zbyt trudne:

„Nie ma powodu martwić się potencjalną wolną agenturą Donovana. Mitchell podpisze maksymalny kontrakt gdzieś przed startem następnego sezonu i zostanie w Utah na długie lata. Oczywiście wszystko się może wydarzyć, ale obecnie z całą pewnością mogę powiedzieć, że Donovan uwielbia to miasto i świetnie się czuje w organizacji Jazz.”

Wygląda więc na to, że jeszcze przed startem następnego sezonu rozstrzygnie się przyszłość Mitchella w chyba jedyny słuszny sposób. Donovan to bez wątpienia wielki talent, który już teraz jest w czołówce rzucających obrońców na świecie, a przecież najlepsze dopiero przed nim. Ponadto zdążył już pokazać, że nie boi się presji lidera i potrafi prowadzić zespół do zwycięstwa również w playoffach. W pełni zasługuje na maksymalne przedłużenie tym bardziej od Utah, którzy nie mogą liczyć na sprowadzenie takiego talentu poprzez wolną agenturę.

Jak daleko Donovan będzie w stanie zaprowadzić swoich kolegów? Odpowiednio wzmocnieni latem Jazzmani przed zawieszeniem sezonu zajmowali czwartą pozycję w konferencji zachodniej udowadniając bezsprzecznie, iż są ekipą z którą trzeba się liczyć w walce o prymat na Zachodzie.

Źródło: Youtube.com/NBA