Tyreke Evans wyrzucony z NBA!

Tyreke Evans wyrzucony z NBA!

Władze NBA ogłosiły wczorajszego wieczoru, że Tyreke Evans został zdyskwalifikowany przez ligę na 2 lata.

Jak podali przedstawiciele ligi w specjalnym oświadczeniu, Tyreke Evans został oddalony i zdyskwalifikowany przez NBA z powodu naruszenia programu antynarkotykowego. Obrońca Pacers najwcześniej za 2 lata będzie mógł się ubiegać o powrót na ligowe parkiety, jeśli zgodę na to wyrażą władze NBA i związku zawodników.

Nie zostały podane żadne szczegóły dotyczące tego naruszenia. Wszystko, co wiemy to, że Tyreke zażywał, posiadał lub dystrybuował substancje znajdujące się na liście zakazanych przez władze ligi.

Indiana Pacers, dla której w ostatnim sezonie grał Evans (obecnie wolny agent), zaoferowała pomoc zawodnikowi w rozwiązaniu jego narkotykowych problemów:

„Traktujemy takie problemy bardzo poważnie i zaoferujemy wszelką pomoc Tyreke’owi.”

Bardzo możliwe, że jest to koniec kariery bardzo utalentowanego obrońcy. W podobnej sytuacji znalazł się trzy lata temu O.J. Mayo, otrzymując taką samą karę z tego samego powodu. Pomimo podjęcia pewnych prób, Mayo nigdy nie wrócił do ligi i obecnie gra w niższej klasie rozgrywkowej Chinach.

Evans we wrześniu kończy 30 lat. Jego kariera w NBA już od jakiegoś czasu nie wyglądała najlepiej, zatem jest spore prawdopodobieństwo, że obecne wykluczenie zakończy jego przygodę z najlepszą ligą świata. To bardzo smutny koniec dla gościa, który miał tak piorunujące wejście do ligi:

https://www.youtube.com/watch?v=XprFPLHhhUM

Źródło: Youtube.com/Sacramento Kings