Tyler Herro Rezerwowym Roku!

Tyler Herro Rezerwowym Roku!

Coraz mniej niewiadomych pozostaje w kwestii nagród indywidualnych za sezon regularny 2021/22. Dzisiejszej nocy poznaliśmy bowiem kolejnego laureata, tym razem w kategorii Rezerwowy Roku. Tytuł ten otrzymał rozgrywający Miami Heat, Tyler Herro.

To był jeden z tych wyścigów, w których zwycięzca wydawał się być absolutnie pewny i to od dłuższego czasu. Tak też okazało się w rzeczywistości, a wyniki głosowania tylko to potwierdzają. Herro zdominował pozostałych rywali zdobywając aż 96/100 pierwszych miejsc, co dało mu łącznie 488 punktów. Drugi był Kevin Love z Cleveland Cavaliers (3 pierwsze miejsca i 214 pkt), a trzeci Cam Johnson z Phoenix Suns (1 pierwsze miejsce, 128 pkt).

Taka przewaga jest w pełni zasłużona. Herro zdobywał 20,7 pkt 5 zb i 4 ast na mecz, trafiając przy tym 39% rzutów zza łuku. Żaden rezerwowy nie punktował lepiej w tym sezonie, a i w historii nie było takich wielu. Jest zaledwie piątym graczem, który wchodząc z ławki przekroczył granicę 20 pkt na mecz. Ośmiokrotnie zdobywał 30 lub więcej punktów.

„To wiele dla mnie znaczy. Zaakceptowałem rolę rezerwowego z prostego powodu – chciałem być najlepszym rezerwowym w całej NBA.”

Tyler Herro

Jak widać, udało się to już w pierwszym roku, pisząc przy okazji historię klubu. Tyler jest bowiem pierwszym graczem Heat w historii organizacji, który otrzymał nagrodę 6th Man of the Year.

YT: NBA