Darmowe 40 zł na obstawianie NBA i nie tylko?
Tak! z kodem ZKRAINYNBA od TOTALbet!

Sprawdź
Trzech Polaków w NBA? To jest możliwe już w przyszłym sezonie!

Trzech Polaków w NBA? To jest możliwe już w przyszłym sezonie!

Trzech Polaków w NBA? To jest możliwe już w przyszłym sezonie!
David Ramirez /Dax Images/NurPhoto via Getty Images

Wszyscy byliśmy mocno podekscytowani, kiedy na 4 lata po odejściu Marcina Gortata, do NBA przybył kolejny Polak, Jeremy Sochan. A co, gdyby tak w NBA zagrało… Trzech Polaków? Nie jest to scenariusz najbardziej prawdopodobny, ale możliwy.

Jednym z naszych rodaków jest Jeremy Sochan, a drugim ma szansę zostać Brandin Podziemski. Wybrany w tegorocznym drafcie przez Warriors obwodowy ma polskie korzenie i podobno jest już w trakcie procesu ubiegania się o polskie obywatelstwo. Podziemski to utalentowany, 20-letni combo-guard, który w lidze NCAA notował średnio prawie 20 punktów na mecz:

YT/Highlights 101

Co z trzecim potencjalnym Polakiem?

Wczoraj wieczorem gruchnęła wiadomość, że w trakcie tegorocznej Ligi Letniej NBA w barwach Boston Celtics zagra Aleksander Balcerowski. Zawodnik Gran Canaria przystępowało draftu w 2021 roku, jednak wówczas żadna drużyna nie zdecydowała się wybrać naszego rodaka. Tym razem szansę na zaprezentowanie się dali mu Celtics. Być może ściągnięcie Kristapsa Porzingisa w wymianie zmotywowało ich do rzucenia okiem na wysokich, europejskich graczy. Balcerowski mierzy bowiem 216 cm wzrostu i ma prawdopodobnie około 220 cm zasięgu ramion.

Nasz 22-letni już rodak od 2017 roku występuje w barwach hiszpańskiego klubu Gran Canaria, z przerwą na wypożyczenie do serbskiego Mega Basket. Wcześniej tego lata pojawiały się doniesienia, że zainteresowana Balcerowskim może być Barcelona. Co by nie było, nasz rodak ma za sobą kolejny udany sezon na europejskich parkietach – w EuroCup został nawet ogłoszony najlepszym młodym talentem:

YT/EUROLEAGUE BASKETBALL

Nic tylko się cieszyć, że Balcerowski jest na celowniku najmocniejszych klubów, a NBA wciąż ma go na swoim radarze. Liga Letnia to dla klubów NBA poligon doświadczalny, w ramach którego testować mogą swoich młodych graczy, jak również zawodników spoza ligi. Dla wielu koszykarzy to szansa na wywarcie dobrego wrażenia i złapania angażu, choćby na two-way kontrakcie. Zerknijmy na letni terminarz Celtics – oto mecze, w których spodziewać możemy się występu Balcerowskiego:

8.07 vs Heat [21:00]
10.07 vs Wizards [1:30]
13.07 vs Lakers [4:00]
15.07 vs Knicks [1:00]

YT/Scout Highlights