Thunder w tarapatach – zarządzają specjalne spotkanie

Thunder w tarapatach – zarządzają specjalne spotkanie

Członkowie zespołu Oklahoma City Thunder stwierdzili, że mają poważny problem. Postanowili zarządzić specjalne spotkanie.

Wiele czołowych ekip NBA na starcie tego sezonu nie radzi sobie dobrze – z różnych powodów. Niektórzy maja problemy z obroną, inni z motywacją (co się nie wyklucza), a inni po prostu nie zdążyli się jeszcze zgrać. Tak się przynajmniej wydaje – Oklahoma City Thunder są zupełnie nowym zespołem, opartym o zupełnie nowe gwiazdy.

Oklahoma, która powinna jednak z takim składem personalnym od razu wygrywać mecze sama przewagą talentu, notuje bilans zaledwie 4-7 i jest daleki od pierwszej ósemki. Wzorem Cleveland Cavaliers postanowili więc zwołać spotkanie graczy i sztabu trenerskiego. Stało się to po ostatnim przegranym meczu z Nuggets, który widocznie przelał czarę goryczy.

Trzeba o tym porozmawiać, spojrzeć na to z innej perspektywy. Wszyscy muszą być razem w tej sytuacji – wszyscy muszą czuć odpowiedzialność za to, co dzieje z naszą drużyną.”

To słowa Carmelo Anthony’ego, który nota bene rozegrał przeciwko Nuggets naprawdę dobry indywidualnie mecz – zdobywając 28 punktów przeskoczył na 24. miejsce najlepszych strzelców w historii NBA wyprzedzając Allena Iversona. Patrząc na tabele można założyć, że w tym sezonie awansuje jeszcze o kilka pozycji.

POZYCJA GRACZ PUNKTY
20 Jerry West 25192
21 Patrick Ewing 24815
22 Vince Carter 24578
23 Ray Allen 24505
24 Carmelo Anthony 24370
25 Allen Iverson 24368
26 Charles Barkley 23757
27 Robert Parish 23334
28 Adrian Dantley 23177
29 Elgin Baylor 23149
30 Clyde Drexler 22195

Indywidualne cyferki Melo nie są jednak priorytetem. Jest nim wynik drużyny – to z tego powodu Sam Presti ściągnął dla Russella Westbrooka tak utalentowanych pomocników. Widać jednak, że trochę mu zajmie nauczenie się gry z tak dobrymi partnerami, którzy wymagają więcej ofensywnych posiadań. W nim i w Melo wciąż widać przyzwyczajenie, każące grać koszykówkę izolacyjną, podczas gdy kolektyw graczy jest skonstruowany idealnie pod zespołowe granie. Muszą się tego jeszcze nauczyć.