Mr. Triple-double dokończył dzieła

Mr. Triple-double dokończył dzieła

Jeśli Russell Westrbrook zdobywa przeciwko Tobie triple-double – nie obawiaj się ! Wszyscy pozostali wiedzą jak się czujesz. Dosłownie wszyscy…

Zrobił to ! Russell Westbrook po pokonaniu Oscara Robertsona w poprzednim sezonie i pobiciu jego rekordu w ilości zdobytych potrójnych zdobyczy w trakcie jednego sezonu(42) po raz kolejny zapisał się swoją niesamowitą grą w historii ligi NBA.

Sobotnia noc była dla niego niezwykła. Już w zeszłym sezonie mówiło się, że zostało niewiele klubów przeciwko którym Westbrook nie zdobył jeszcze triple-double. Jednym z tych zespołów byli Chicago Bulls… byli do soboty. Russ zdobył w tym spotkaniu 12 punktów, 13 zbiórek i 13 asyst, co złożyło się na 3 triple-double w sezonie a 82 w karierze.  Tym samym rozgrywający Oklahomy City Thunder dokonał pewnego wielkiego osiągnięcia po raz pierwszy. W swojej karierze zdobył już triple-double przeciwko wszystkim 29 zespołom ligi, z którymi przyszło mu rywalizować. Przed nim nikt tego nie dokonał i szykuje się, że nieprędko ktoś powtórzy jego wyczyn.

W kręgach koszykarskich już przyjęto żartować, że jego własna organizacja – Oklahoma City Thunder pozostała jedynym zespołem, który nie stał się jego ofiarą. Do tego jednak nieprędko dojdzie. Co ciekawe w styczniu tego roku Westbrook miał w planie jeszcze 5 drużyn, przeciwko którym nie zdobył nigdy triple-double: Hornets, Bulls, Jazz, Cavaliers i Spurs. Po 9 miesiącach lista jest już totalnie nieaktualna.

Westbrook jak pamiętamy w zeszłym sezonie stał się również pierwszym graczem po 55 latach, który zakończył sezon regularny ze średnią na poziomie triple-double(31.6 pkt, 10.7 zb, 10.4 ast). W tegorocznej kampanii ma już na swoim koncie trzy potrójne zdobycze w sześciu spotkaniach. Jego aktualne statystyki to 22.6 pkt, 12.0 ast i 9.2 zb. W ubiegłą sobotę po raz 82 w karierze schodził po meczu do szatni z potrójną liczbą punktów, zbiórek i asyst. Do Jasona Kidd – trzeciego w klasyfikacji triple-double wszechczasów traci aż 25 takich zdobyczy, ale to w przypadku Russa jest jak najbardziej osiągalne w tym sezonie. Dużo trudniej będzie mu dogonić Oscara Robertsona – 181 TD. Do niego jeszcze daleka droga.

O wyczynie kolegi z drużyny zdążyli się wypowiedzieć już np. Carmelo Anthony: „On już miał jedną potrójną zdobycz przeciwko nam na treningu.”

Paul George, dodał, że Russ to wyjątkowy zawodnik i że szybko się umocnił na przyszłego członka galerii sław NBA.

„Szaleństwem było grać przeciwko niemu a jeszcze bardziej szalone było oglądanie jak wyczyniał to wszystko podczas jednej nocy.”

Sam Westbrook nie wiedział, że dokonał nie lada osiągnięcia na parkietach NBA.

„Po prostu wygrać. To jedyne do czego dążę, to jedyne o co się martwię – zdobyć zwycięstwo.”

Dla porównania warto wymienić innych zawodników, którzy mają również sporą liczbę klubów odkreślonych, jako ofiar ich potrójnych-zdobyczy. Wśród tych nieaktualnych będą: Magic Johnson – 24 kluby przeciw którym zdobył triple-double, Larry Bird – 25, Jason Kidd – 28. Jedynym aktualnym graczem, który jest najbliżej by dogonić Westbrooka i zdobyć triple-double przeciwko wszystkim zespołom ligi jest LeBron James. Na swoim koncie ustrzelił już w ten sposób aż 26 zespół. Zostały mu tylko 3 ekipy. Są to Timberwolves, Spurs i Thunder . Na Spurs i Thunder LeBron zdobył już triple-double, ale nie było to w sezonie zasadniczym.