Tom Thibodeau zastąpi D’Antoniego w Houston?

Tom Thibodeau zastąpi D’Antoniego w Houston?

Tom Thibodeau to obecnie jedno z najgorętszych nazwisk na rynku trenerów. Według najnowszych informacji do wyścigu o Thibsa aktywnie włączyli się Houston Rockets.

Tom Thibodeau pozostaje poza NBA odkąd jego przygoda z Minnesotą Timberwolves okazała się zdecydowanie mniejszym sukcesem niż oczekiwano w Minneapolis. Po serii wewnętrznych konfliktów i transferze Jimmy’ego Butlera, Thibs został pozbawiony stanowiska trenera i prezydenta klubu.

Mimo niezbyt udanej kadencji w Wolves i krytyki dotyczącej nadmiernej eksploatacji zawodników, Tom nie narzeka na brak ofert ze świata NBA. Do tej pory wydawało się przesądzone, że Thibs przeniesie się do Nowego Jorku, gdzie spore zainteresowanie wyrażali nim zarówno Knicks, jak i Nets. Niewykluczone jednak, że oba kluby pogodzi Daryl Morey i jego Rakiety.

Według Marca Bermana z New York Post, Rockets zamierzają mocno powalczyć o usługi byłego Trenera Roku. Obecnie ich szkoleniowcem pozostaje Mike D’Antoni, lecz jego kontrakt wygasa z końcem sezonu, a według źródeł Bermana, szanse na jego przedłużenie są minimalne.

Jaki pomysł na duet Westbrook/Harden miałby Thibodeau? Z pewnością poprawiłby 16 obecnie defensywę ligi, lecz czy utrzymałby atak Rakiet na tak wysokim i skutecznym poziomie jak obecnie? Z tym byłoby dużo trudniej, gdyż Tom nigdy nie słynął ze spektakularnej gry w ofensywie.

Mike D’Antoni natomiast ma być podobno mocno zainteresowany pracą w Brooklyn Nets i jeśli tylko będzie miał możliwość to na pewno spróbuje przekonać do siebie zarząd klubu i jego największe gwiazdy.

Kto Waszym zdaniem lepiej by się sprawdził? D’Antoni na Brooklynie, czy Thibodeau w Teksasie?

Źródło: Youtube.com/Coach Daniel