Tatum kluczowy przy zbiórkach? Niemoc Luki i Kyriego | Playoffy: analiza i typy

Tatum kluczowy przy zbiórkach? Niemoc Luki i Kyriego | Playoffy: analiza i typy

Tatum kluczowy przy zbiórkach? Niemoc Luki i Kyriego | Playoffy: analiza i typy
(Photo by Joshua Gateley/Getty Images)

Najbliższa noc przyniesie nam drugie mecze dwóch serii, w których jeden z zespołów zdominował pierwsze spotkania. Czy Cavs lub Mavericks będą w stanie podnieść się po dotkliwych porażkach? A może znowu zobaczymy dwa blow-outy?


1:00 | Cavaliers Celtics (0-1)
3:30 | Mavericks Thunder (0-1)


Mecze NBA możesz oglądać za darmo w SUPERBET! Nie musisz wpłacać środków, spełniać warunków – wystarczy założenie konta

 

KOD PROMOCYJNY
ZKRAINYNBA
oglądaj

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.


1:00 | Cavaliers Celtics (0-1)

Z całym szacunkiem dla ekipy Cleveland Cavaliers i jej kibiców: Nie zanosi się na to, że obejrzymy tu emocjonującą serię. W pierwszym meczu Boston kompletnie rozmontował Cavs różnicą ponad 20 punktów. Jedynym punktem zaczepienia zdawać się mógł brak w składzie Bostonu Kristapsa Porzingisa, który leczy łydkę… Jednak Cavs nie mają swojego podkoszowego, Jarretta Allena.

To, czy Allen zagra, jest zagadnieniem kluczowym. Jego status w protokole to ponowie „questionable”, czyli pod znakiem zapytania. Słuchając jednak trenera Bickerstaffa, trudno tryskać optymizmem:

„Każdego dnia stara się robić więcej i więcej testując swoją ruchliwość. Stąd będziemy czerpać sygnały, czy będzie zdolny grać. Nie zamierzamy go wystawiać, jeśli nie będzie w stanie ochronić się [na parkiecie przed urazem – przyp. red.].”

– trener JB Bickerstaff

Bez Allena strefa podkoszowa cierpi. Cavs przegrali zbiórki w pierwszym meczu aż 38:55, a 11 piłek zebrał im Jayson Tatum. Ten sam Tatum, który nie trafił żadnej z 5 oddanych trójek i zdobył skromne jak na siebie 18 punktów.

Ktoś piwie: Słabszy mecz Tatuma. Kolega z zespołu jednak broni swojego lidera:

„To są tylko niedzielni fani, którzy myślą, że wszystko co się liczy, to rzuty. Jest jednak tyle różnych obszarów, na których możesz wpływać na grę. Jeśli zdobył tylko 18 punktów, ale wygraliśmy różnicą 25 punktów, to jego gra miała wpływ.”

– Payton Pritchard

Faktycznie, Tatum miał zadania taktyczne związane ze zbiórką. Widoczne było to, że Al Horford skupić miał się na zastawieniu podkoszowego Cavs, podczas gdy kryjący skrzydłowego Tatum – często słabo rzucającego Okoro – miał za zadanie pilnować deski:

Nie wiem, na ile tłumaczy to jego słabą skuteczność… Nie była to wybitna noc lidera Bostonu.

Można jednak spodziewać się, że Celtics powielą swój sposób na grę – zwłaszcza, jeśli znów nie zobaczymy Allena. 10 zbiórek Tatuma i znów dobre minuty z ławki Luke’a Korneta (ostatnio 21 minut i 10 zbiórek z ławki) to cos, na co można spróbować postawić:

Jeśli postawisz za 34 PLN freebet od SUPERBET na 10+ zbiórek Tatuma i 6+ zbiórek Korneta, możesz wygrać 113 PLN
kurs z dnia: 9.05.2024
Kurs: 3.78
możesz postawić
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.


3:30 | Mavericks Thunder (0-1)

Oklahoma City Thunder są jedną z tylko dwóch ekip, które nie poniosły jeszcze w tegorocznych Playoffach porażki. Drugą są oczywiście Timberwolves. Co więcej: Thunder jeszcze ani razu nie stracili w tych Playoffach trzycyfrowej liczby punktów. Trzymają rywali poniżej 100 punktów w każdym meczu. Mavericks, którzy przeciwko Thunder zdobywali średnio 107 punktów na mecz, w pierwszym meczu z OKC zdobyli nagle tylko 95.

Niestety – grający na jednej nodze Luka Doncic miał duży problem z obroną Oklahomy. Od czterech meczów trafia on 14,3% rzutów za trzy. Jego gra na dystansie polega w dużej mierze na step-backach, na rzutach po wszelkiego rodzaju przeskokach, w czym to kolano ewidentnie mu przeszkadza. Odbiera to serii trochę smaku… Ale nie ujmuje obronie Thunder.

Obronie, która skupiła się na obwodowym duecie rywali, odpuszczając trochę resztę. Nie bez powodu Daniel Gafford rozegrał swój najlepszy mecz w tych Playoffach – center Mavs zdobył 16 punktów (wcześniej średnio 6,2), bo Chet Holmgren skupiał się nie na nim, a na pomocy przy Luce i Kyrie Irvingu.

Zwłaszcza zatrzymanie tego drugiego robi wrażenie. Kyrie – w przeciwieństwie do Doncicia – jest zdrowy i notuje w tych Playoffach średnio 26,5 punktu na świetnej skuteczności. Nie brakuje głosów, że to on momentami robi za lidera tej ekipy. Agresywna obrona Thunder zatrzymała go na 14 oddanych rzutach i tylko 20 punktach w pierwszym starciu.

Ciekaw jestem co mogą wymyślić Mavericks, żeby przełamać ten defensywny schemat. Jeszcze mocniej polegać na grze pod kosz do Gafforda i Lively’a? Więcej dzielić się piłką ze strzelcami (których wielu nie ma)? Czego by trener Kidd nie wymyślił, nie zanosi się na to, żeby Luka i Kyrie nagle weszli na swoje wyżyny:

Stawiając za 34 PLN freebet od SUPERBET na mniej niż 31 punktów Doncicia i mniej niż 23 punkty Irvinga, możesz wygrać 105 PLN
kurs z dnia: 9.05.2024
Kurs: 3.51
możesz postawić
+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

NASZE TYPY NA DZIŚ

Kamil Kucharski
Kamil Kucharski
KUPON AKO
 • Start: 00:00 10/05
  vs
  TYP
  D. Mitchell punkty (+24,5) & suma punktów (+213,5)
  2.25

  Donovan Mitchell zdobędzie w meczu 25 punktów lub więcej, a suma punktów w meczu wyniesie przynajmniej 214.

 • Start: 02:30 10/05
  vs
  TYP
  wygrana Thunder & suma punktów (-218,5)
  3.00

  Oklahoma City Thunder wygrają mecz, a suma punktów w meczu wyniesie 218 lub mniej.

Kurs całkowity
6,75
Stawka
34 PLN FREEBET
ewentualna wygrana
201,96
Analiza

Dziś Superbet przygotował ofertę z naprawdę zachęcającymi kursami na trochę bardziej złożone typy. Zaczynamy od zakładki SuperBets, gdzie znajdziemy punkty Donovana Mitchella i punkty w meczu. Jeśli chodzi o zdobyczm samego Mitchella, to w Playoffach notuje on średnio ponad 29 punktu na mecz, a poniżej 25 nie zszedł od 4 meczów. Po słabszym starcie serii z Orlando, teraz jest w gazie. Stawiamy więc na punkty Mitchella i punkty w meczu, ale bynajmniej nie ze względu na grę Cavs. W ostatnim spotkaniu to Boston zdobył aż 120 punktów i to pomimo fatalnej dyspozycji Tatuma z dystansu. Cavs – zwłaszcza bez kontuzjowanego Allena – nie mają za bardzo obrony, żeby zatrzymać Celtics na niższej zdobyczy.

Drugi typ to wygrana Thunder i niewielka suma punktów. Luka Doncic gra na jednej nodze – bohatersko, zasługując na szacunek, ale słabiej niż zazwyczaj. Luka jest fatalny z dystansu w tych Playoffach – kolano mu przeszkadza. Obrona Thunder z kolei w poprzednim meczu pokazała, że jest w stanie świetnie ograniczać duet Doncicia z Irvingiem. W kolejnym meczu w Oklahomie to gospodarze będą faworytem i to na niskiej linii punktowej. Thunder ani razu w tych Playoffach nie stracili jeszcze 100 punktów.

Kamil Kucharski
Karol Wasiek
KUPON AKO
 • Start: 00:00 10/05
  vs
  TYP
  handicap Cavaliers (+15,5)
  1.67

  Po dodaniu do wyniku Cavaliers 15,5 punktu, będzie to wynik wyższy niż Celtics.

 • Start: 02:30 10/05
  vs
  TYP
  handicap Mavericks (+8,5)
  1.60

  Po dodaniu do wyniku Mavericks 8,5 punktu, będzie to wynik wyższy niż Thunder.

Kurs całkowity
2,67
Stawka
34 PLN FREEBET
ewentualna wygrana
79,95
Analiza

Celtics pierwsze spotkanie wygrali nadspodziewanie łatwo z ekipą z Cleveland. Lider po fazie zasadniczej triumfował różnicą 25 punktów. Teraz spodziewamy się nieco bardziej zaciętego meczu, zwłaszcza, że w rundzie zasadniczej Celtics wcale tak łatwo nie ogrywali Cavs. Liczymy na to, że Mitchell i spółka mocniej postawią się ekipie z Bostonu.

Pierwsze spotkanie kompletnie nie wyszło ekipie z Dallas. Mavs zagrali bardzo słabo, wyraźnie przegrywając na otwarcie serii z Thunder. Wydaje nam się, że trener Kidd poszuka różnych rozwiązań, co poprawi grę jego drużyny. Wszyscy liczą na to, że Doncić zagra znacznie lepsze zawody. Słoweniec ostatnio zmaga się z małymi problemami zdrowotnymi. Czas jednak, by Słoweniec zagrał na miarę swoich możliwości. Liczymy, że Dallas mocniej postawią się Thunder.

Jak odebrać freebet o wartości 34 PLN?

 

 • zarejestruj się z kodem ZKRAINYNBA
 • dokonaj pierwszej wpłaty o wysokości przynajmniej 50 PLN
 • zaakceptuj bonus w przeciągu 24 godzin
 • wykorzystaj freebet w przeciągu 7 dni od wpłynięcia na konto

 

KOD PROMOCYJNY
ZKRAINYNBA
odbierz bonus
superbet logo MECZE PLAYOFF OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.