Steve Ballmer odkupi The Forum

Steve Ballmer odkupi The Forum

Wszystko wskazuje na to, że legendarna hala The Forum, kojarzona z największymi sukcesami LA Lakers już wkrótce należeć będzie do ich lokalnego rywala, Los Angeles Clippers.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Wedle Kevina Arnovitza z ESPN, właściciel Clippers Steve Ballmer prowadzi zaawansowane negocjacje w sprawie kupienia hali The Forum. Według źródeł dziennikarza, sprawa jest już praktycznie przesądzona. Sprzedaż obiektu jest bowiem najprostszym rozwiązaniem przedłużającego się konfliktu pomiędzy Ballmerem, a spółką Madison Square Garden do której należy Forum.

Spór ten od blisko dwóch lat praktycznie stoi w miejscu. MSG wystosowało do tej pory 3 pozwy uderzające w plany budowy nowej hali sportowej w Inglewood w Kalifornii. To właśnie tam Steve Ballmer chciałby stworzyć nowy kompleks, którego nie musiałby dzielić z LA Lakers.

Niestety jednak planowane miejsce budowy znajduje się w bliskiej okolicy właśnie legendarnej hali Jeziorowców. Według szefostwa Madison Square Garden, władze Inglewood współpracując z Ballmerem złamały umowę, która zakazywała im aktywnie wspierać konkurencję dla Forum. W obliczu przedłużającego się impasu w rozmowach, Steve Ballmer stracił cierpliwość i zamiast czekać na decyzje sądowe, po prostu odkupi obiekt od MSG. Cóż, kto bogatemu zabroni?

Na całe szczęście Ballmer nie zamierza zamykać Forum, w którym cały czas organizowane są m.in koncerty. Hala ma być aktywne przynajmniej do czasu otwarcia nowego obiektu, a bardzo możliwe, że także i później.

Mając tak zaangażowanego właściciela Clippers nie pozostaje nic innego jak odwdzięczyć się kolejnymi zwycięstwami. W ostatnim czasie zespół złapał wiatr w żagle i wczorajszego wieczoru LAC odnieśli 4 zwycięstwo z rzędu, tym razem przeciwko Philadelphii 76ers:

Źródło: Youtube.com/MLG Highlights