Stephen Curry wraca do gry!

Stephen Curry wraca do gry!

Po czterech długich miesiącach oczekiwania, do gry wraca lider Golden State Warriors, Stephen Curry.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Zgodnie z informacjami Shamsa Charanii, Curry wybiegnie na parkiet w niedzielnym spotkaniu przeciwko Washington Wizards. Pokrywa się to z zarówno z wypowiedziami samego zawodnika jak i obozu GSW, że planowaną datą powrotu od początku był 1 marca.

Curry wraca do gry po złamaniu ręki już w czwartym meczu sezonu przeciwko Phoenix Suns, kiedy to Aaron Baynes niefortunnie wylądował na lewej dłoni rozgrywającego.

„To był poważny uraz, znacznie poważniejszy niż zwykłe złamanie. Doszło do uszkodzenia nerwu, potrzebne były dwie bardzo skomplikowane operacje, których skutki tak naprawdę wciąż czuję.”

„Na domiar złego wszystko było całkiem nowe. Gdyby to była kontuzja kostki, z pamięci bym mógł opowiedzieć cały proces krok po kroku.”

„Początkowo na pewno będzie inaczej. Każdy, kto miał operację wie, że potrzeba dużo czasu, żeby naprawdę wrócić do optymalnej dyspozycji.”

Szczęście w nieszczęściu polega na tym, że Steph nie musi od początku być w najlepszej dyspozycji, gdyż Warriors z bilansem 12-45 walczą co najwyżej o procentowe szanse w loterii draftu.

Na ostatnich treningach jednak Steph wyglądał dobrze. W jakiej dyspozycji zobaczymy go w niedzielę?

Źródło: Youtube.com/HoopJab