Stephen Curry nie zagra już w tym sezonie?

Stephen Curry nie zagra już w tym sezonie?

Bardzo złe wiadomości napływają z San Francisco. Według najnowszych doniesień wiele wskazuje na to, że nie zobaczymy już Stephena Curry’ego w barwach Golden State Warriors w bieżącym sezonie.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Bardzo nieciekawe, lecz jak najbardziej możliwe do przewidzenia informacje pojawiły się w amerykańskich mediach. Otóż według Rica Buchera z Bleacher Report i jego blisko związanych z drużyną Warriors źródeł, Stephen Curry zakończył już obecny sezon.

Wojownicy katastrofalnie rozpoczęli sezon, a plaga kontuzji ostatecznie zdaje się grzebać ich szanse na walkę o playoffs. Spodziewany po 3 miesiącach powrót Stepha raczej nie odwróciłby ich sytuacji, dlatego, według źródeł dziennikarza, władze klubu stwierdziły, że nie ma żadnego sensu, aby ich gwiazdor w ogóle wracał na boisko. Ułatwić podjęcie takiej decyzji miał fakt, że złamanie jakiego doznał rozgrywający okazało się być poważniejsze, niż przypuszczano na początku.

Co prawda, krótko po tym, jak Bucher przedstawił swoje doniesienia, podniosły się głosy ludzi powiązanych z organizacją, które zaprzeczyły wszystkiemu. Według Logana Murdocka z NBC Sports Bay Area, nie ma mowy o żadnych zmianach w kontekście Curry’ego:

Co jednak mają mówić Warriors? Że nie ma sensu, żeby ich najlepszy gracz w ogóle wracał w tym sezonie, a największa dynastia ostatnich lat po zaledwie 8 meczach wywiesza białą flagę? Oficjalne stanowisko zatem pozostaje niezmienne i decyzję poznamy właśnie w okolicach stycznia/lutego, kiedy dojdzie do ponownych badań. Nieoficjalnie jednak Wojownicy zaczynają nowy wyścig, taki, w którym nie widzieliśmy ich od lat. Wyścig po jak najwyższy pick w drafcie.

https://www.youtube.com/watch?v=Bvx768IzzCw

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins