Steph Curry dołącza do listy kontuzjowanych w Warriors

Steph Curry dołącza do listy kontuzjowanych w Warriors

Golden State Warriors nie wyróżniają się najlepszym zdrowiem w tym sezonie. Teraz do listy kontuzjowanych zawodników dołączył Stephen Curry.

Curry zszedł z boiska w trzeciej kwarcie dzisiejszego spotkania przeciwko Milwakuee Bucks. Chwilę wcześniej podczas próby zatrzymania kontrataku prowadzonego przez Erica Bledsoe i Giannisa Antetokounmpo, Steph doznał kontuzji. Według wstępnych informacji Steph naciągnął mięśnie przywodziciela w lewej nodze.

Źródło: Youtube.com/PHP

Badanie rezonansem zostało zaplanowane na dzisiejsze popołudnie. Nie wiadomo na ten moment, jak poważna może być ta kontuzja, a trener Steve Kerr nie chciał podać więcej szczegółów. Na razie jednak status Stepha określany jest jako day-to-day.

Curry dołącza tym samym do listy kontuzjowanych graczy Dubs. Znajdują się już na niej Shaun Livingston i Draymond Green. I oczywiście Boogie Cousins. Nie jest to co prawda pół składu, lecz patrząc na to jak ważną częścią drużyny są ci gracze, sytuacja nie wygląda najlepiej.

Livingston zmaga się już od pewnego czasu z kontuzją prawej stopy. Rozgrywający odczuwa przewlekły ból i spotkanie przeciwko Bucks był już szóstym z rzędu, które opuścił.

Green z kolei skarży się na ból palucha prawej stopy. Skrzydłowy doznał urazu w niedawnym zwycięstwie przeciwko Memphis Grizzlies. I chociaż jego uraz także nie jest uznany za poważny, Dubs wolą być ostrożni. Dlatego też nie wiadomo, kiedy wróci Green.

W obliczu tych problemów, w pierwszym składzie wyjdzie najprawdopodobniej Quinn Cook. Zgodnie ze słowami Steve’a Kerra więcej minut zobaczą także Jerebko, Bell czy McKinnie.