Russell Westbrook wróci niedługo

Russell Westbrook wróci niedługo

Russell Westbrook w ostatnim spotkaniu przeciwko Pelicans zszedł z parkietu z kontuzją. Na całe szczęście uraz nie okazał się poważny.

Westbrook bardzo mocno skręcił swoją kostkę w trzeciej kwarcie starcia przeciwko Pelicans. Kontuzja wyglądała bardzo poważnie i Russ nie dał rady nawet opuścić hali o własnych siłach.

Źródło: Youtube.com/PHP

Prześwietlenie nie wykazało jednak poważniejszych uszkodzeń i wstępna diagnoza mówiła, iż jest to tylko groźnie wyglądające skręcenie. Teraz coraz więcej wskazuje na to, że tak właśnie będzie.

Russ co prawda opuści spotkanie z Cleveland zaplanowane na dzisiejszą noc, lecz poleci z zespołem do Ohio, gdzie przejdzie dalsze badania. Decyzja czy zagra w kolejnych spotkaniach przeciwko Houston i Dallas zostanie zapewne podjęta przed samymi meczami. Jak jednak donosi Royce Young z ESPN, najprawdopodobniej Brodie wróci na parkiet w weekend przeciwko Mavericks, odpuszczając starcie z Rakietami.

To bez wątpienia świetne wiadomości dla fanów OKC, gdyż po powrocie Westbrooka zespół zaczął grać znacznie lepiej wygrywając pięć meczów pod rząd. Sam Russell nawet wygląda inaczej niż zwykle trafiając na świetnej skuteczności 49% z gry, zmniejszając jednocześnie ilość oddawanych niepotrzebnie trójek. Taki Westbrook jest potrzebny Oklahomie do walki o sukcesy.

https://www.youtube.com/watch?v=Xqcfiyiy_8Q

Źródło: Youtube.com/Free Dawkins