Sochan chciał grać. Sztab dał zgodę, ale postawił warunek

Sochan chciał grać. Sztab dał zgodę, ale postawił warunek

Sochan chciał grać. Sztab dał zgodę, ale postawił warunek
(Photo by Marcin Golba/NurPhoto via Getty Images)

Pierwotny plan zakładał, że Jeremy Sochan wystąpi tylko w jednym z dwóch meczów sparingowych rozgrywanych w Polsce. Koszykarz chciał jednak grać, dlatego poprosił o zgodę sztab Spurs. Ludzie z NBA postawili konkretny warunek.

Sochan nie zagrał w trzech pierwszych sparingach kadry Polski. Absencja była wynikiem zarządzania odpowiednimi obciążeniami dla jego ciała. W minionym tygodniu szefowie Spurs dali mu zielone światło na grę.

Z komunikatu kadry można było wyczytać, że Sochan zagra w jednym meczu towarzyskim rozgrywanym w Polsce. Plan zakładał występ przeciwko Nowej Zelandii w Katowicach (tam Igor Milicić sprawdzał najlepsze ustawienia, chciał zobaczyć, jak będzie wyglądała gra z zawodnikiem Spurs).

Sochan z Nową Zelandią zagrał 18 minut, notując w tym czasie siedem punktów, miał cztery asysty, dwie zbiórki, przechwyt i blok.

Polak – po tym meczu – czuł niedosyt i chciał zagrać także z Filipinami. Udał się z takim zapytaniem do trenerów i sztabu medycznego Spurs, którzy razem z nim przylecieli do Polski. Ci dali zgodę, ale postawili konkretny warunek (nie więcej niż 12 minut).

Miałem zagrać w Polsce tylko w jednym meczu, ale zapytałem członków naszego sztabu medycznego i trenerów, którzy przylecieli ze mną ze Stanów Zjednoczonych, czy mogę zagrać w Sosnowcu. Wyrazili zgodę, ale tylko na 12 minut, dlatego zgodnie z planem pojawiłem się na parkiecie tylko w pierwszej połowie – mówił po meczu z Filipanami Jeremy Sochan (za koszkadra.pl).

– Wiemy, że Jeremy może nam pomóc. Pokazał pewne rzeczy w Polsce. Najważniejsze, że jest zdrowy i wkomponował się do składu. Mieliśmy pewne założenia na mecze w Polsce i udało się nam je zrealizować – dodał Igor Milicić.

Polacy wygrali dwa ostatnie mecze przed turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich. Biało-Czerwoni są już w Walencji. Pierwsze spotkanie rozegrają w środę.

superbet logo MECZE NBA OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.