Śląsk Wrocław: Wrzeszcz in, Kirkwood out
Przedstawiciele Śląska Wrocław w trakcie programu na kanale „Strefa Chanasa” ogłosili podpisanie kontraktu z Anthonym Wrzeszczem. To pierwszy transfer 18-krotnego mistrza Polski w letnim off-season. Klub prowadzi rozmowy z Jakubem Urbaniakiem. Nowego pracodawcę znalazł Noah Kirkwood.
– Jeśli będzie 100 polubień, to ogłosimy nazwisko nowego gracza – mówili w trakcie poniedziałkowego programu w „Strefie Chanasa” przedstawiciele Śląska Wrocław w postaci Piotra Waśniewskiego i Waldemara Łuczaka. Jak mówili, tak zrobili. Po przekroczeniu tej granicy, z ich ust padło nazwisko Anthony’ego Wrzeszcza, nowego gracza Śląska. Tym samym potwierdziły się nasze informacje sprzed kilku dni.
-
Tak
-
Nie
-
Tak103 głosów
-
Nie79 głosów
Debiut na parkietach PLK
Dla Anthony’ego Wrzeszcza będzie to debiut na parkietach ORLEN Basket Ligi. Koszykarz urodził się w Kanadzie, dzieciństwo spędził w Gdyni, a ostatnio studiował w USA. Na ostatnim roku studiów – na uczelni New Mexico State University – rozegrał 32 spotkania, w których notował średnio 7.4 pkt i 2.1 zbiórki. Miał 36-procentową skuteczność z gry.
22-letni Wrzeszcz to gracz obwodowy (193 cm), którego polscy kibice powinni pamiętać z występów w młodzieżowej reprezentacji Polski koszykarzy podczas mistrzostw Europy rozgrywanych w Gdyni (2024).
Wrzeszcz na turnieju ME U-20 wystąpił w 7 meczach, w których średnio notował 11.3 pkt i 3.7 asyst.
Wiemy, że po tym turnieju interesowały się nim polskie kluby, w tym Śląsk Wrocław, ale zawodnik zdecydował się na powrót do USA.
Teraz Polak związał się z klubem z Wrocławia umową do końca sezonu 2028/29.
Wrzeszcz mierzy 193 cm i waży 83 kg. Jest wzmocnieniem pozycji obwodowych – dobrze czuje się zarówno na pozycji “1”, jak i “2”. Zawodnik legitymuje się podwójnym obywatelstwem (polskie i kanadyjskie), jednak w koszykówce młodzieżowej na arenie międzynarodowej reprezentuje barwy naszego kraju.
Urbaniak in? Kirkwood out
Koszykarz poszerza polską rotację w Śląsku Wrocław. Ważne umowy mają także: Błażej Czerniewicz, Błażej Kulikowski, Jakub Nizioł i Tymoteusz Sternicki. Kontrakt ma też Kyrell Luc.
W trakcie poniedziałkowego programu Waldemar Łuczak poinformował, że klub stara się o kontynuowanie współpracy z Jakubem Urbaniakiem, który jest obecny związany umową z Gran Canaria (klub spadł z ACB). – Jest to możliwe, rozmawiamy – powiedział.
Wiemy, że ze Śląskiem Wrocław żegna się Noah Kirkwood. Kanadyjczyk, który był jedną z największych gwiazd ORLEN Basket Ligi, podpisał kontrakt z Cedevita Olimpija. To uczestnik EuroCup.
– W zeszłym sezonie miałem okazję grać przeciwko tej drużynie w EuroCup i bardzo spodobał mi się jej styl gry. Czułem się świetnie we Wrocławiu i słyszałem same dobre rzeczy o Lublanie, więc już nie mogę się doczekać kolejnego rozdziału – powiedział po podpisaniu kontraktu.