San Antonio Spurs zapłacą Aldridge’owi więcej gotówki

San Antonio Spurs zapłacą Aldridge’owi więcej gotówki

Jak donosi Marc Stein z New York Times, LaMarcus Aldridge w przyszłym sezonie zarobi od San Antonio Spurs 24 miliony dolarów, zamiast zaledwie 7 milionów.


Wszystko to wynika z kształtu umowy, jaką podpisał LaMarcus Aldridge ze Spurs minionego lata. Zawodnik związał się z klubem z Teksasu kontraktem opiewającym na dwa lata i łącznie 50 milionów dolarów. Nie cała kwota była jednak w pełni gwarantowana – Spurs zabezpieczyli się na wypadek, gdyby 34-letni już Aldridge fizycznie nie sprostał trudom gry w NBA. Obecny sezon to w przypadku jego kontraktu w pełni gwarantowane 26 milionów dolarów. Sezon 2020/21 to natomiast 24 miliony, z których tylko 7 było gwarantowane.

Klub podjął jednak decyzję o tym, by zapłacić zawodnikowi całość obiecanych w kontrakcie pieniędzy. Gdyby zdecydowano się podjąć inną decyzję, SAS zapłaciliby Aldridge’owi tylko 7 milionów, ale ten wszedłby na rynek wolnych agentów, stając się łakomym kąskiem dla któregoś z contenderów. Mimo już 34 lat na koncie, Aldridge pozostaje jednym z liderów swojego zespołu. W pierwszym meczu sezonu 2019/20 rozegrał aż 35 minut, w czasie których zdobył 22 punkty, 8 zbiórek i 2 bloki.

https://www.youtube.com/watch?v=3zEWLcCU–M

źródło:YouTube/FreeDawkins