Rivers: Jordan zasłużył na zastrzeżenie koszulki

Rivers: Jordan zasłużył na zastrzeżenie koszulki

DeAndre Jordan i Doc Rivers zawsze dobrze się dogadywali. Trudno się zatem dziwić, że trener Clippers bardzo wysoko ceni środkowego.

Doc uważa bowiem, że LAC powinni zawiesić koszulkę środkowego pod halą. Zdaniem Riversa, Jordan w pełni na to zasłużył:

„Kiedy myślisz o Jordanie od razu myślisz o LA Clippers. Moim zdaniem DeAndre kiedy zakończy karierę, jak najbardziej będzie zasługiwał na zastrzeżenie koszulki przez LAC.”

Jordan spędził w klubie z Miasta Aniołów 10 lat, które przy okazji były najlepszą dekadą w historii organizacji. Center jest ponadto liderem wszechczasów pod względem rozegranych spotkań, zebranych piłek, zablokowanych rzutów i skuteczności z gry. Nie są to najsłabsze argumenty do zastrzeżenia koszulki.

Clippers jednak do tej pory nie zastrzegli jeszcze żadnego numeru. Oczywiście patrząc na historię tego klubu nie jest to szczególnie zaskakujące. Teraz jednak mają za sobą najlepszy okres w historii klubu, zatem za kilka lat możemy spodziewać się, że pod kopułą ich hali zawisną koszulki, najpewniej Griffina czy Paula. Nie powinniśmy wykluczać tam także DeAndre.

Co na to sam zainteresowany?

„To żaden sekret, że świetnie się dogaduje z Riversem. Uwielbiam go. Jest odpowiedzialny za wiele moich sukcesów w tej lidze i doceniam go. Fakt, że powiedział coś takiego jest dla mnie wspaniały.”

Gdyby rozdawali jakieś honory za efektowność, Jordan z pewnością by się załapał:

Źródło: Youtube.com/NBA

Clippers bez DeAndre radzą sobie jednak znakomicie i zajmują piąte miejsce w konferencji. Dzisiaj jednak grają z liderami Zachodu, Denver Nuggets. Bryłki wydają się być faworytem tego spotkania, chociaż u bukmacherów PZBuk Clippers stoją wyżej. Decyzję na kogo postawić zostawiam Wam.