Markelle Fultz opuści resztę sezonu?

Markelle Fultz opuści resztę sezonu?

Markelle Fultz wciąż pozostaje poza grą. Generalny Menadżer Sixers, Elton Brand nie wyklucza, że będzie tak do końca sezonu.

Tajemniczą kontuzją na którą cierpi Markelle Fultz okazał się być zespół górnego otworu klatki piersiowej. W związku z tym rozgrywający nie gra już ponad miesiąc, a ostatnie tygodnie spędził w Los Angeles na rehabilitacji z Judy Seto, która wielokrotnie pomagała dojść do zdrowia Kobemu Bryantowi.

Po tym jak poznaliśmy diagnozę, wszystko miało już pójść z górki. Okazuje się, że całkiem możliwy jest inny scenariusz. Elton Brand zapytany o postępy w rehabilitacji swojego podopiecznego i spodziewany termin jego powrotu stwierdził, że kwestia powrotu Fultza do gry w tym sezonie będzie jeszcze poddana ocenie. Nie chciał jednak wyjaśnić nic więcej:

„Nie mogę nic powiedzieć w tym momencie.”

Brand dodał, że jakiekolwiek nowe informacje na jego temat powinny pojawić się za kilka tygodni. Pewnym jedynie jest to, że Markelle będzie z drużyną podczas świątecznego starcia z Boston Celtics:

„On chce być z drużyną i my też tego chcemy. Wszystkim nam go brakuje. Na pewno wróci do nas na Święta.”

Coraz gorzej wygląda ta sytuacja. Na pocieszenie dla fanów Philly, Brand został także zapytany o Zhaire’a Smitha, tegorocznego debiutanta wybranego z numerem 16 i tutaj informacje były bardziej optymistyczne:

„Zhaire każdego dnia pojawia się na siłowni bardzo wcześnie, około 5 rano. Przejdzie kolejne testy po świętach i spodziewamy się jego powrotu w tym sezonie. Nie w tym roku, ale w tym sezonie na pewno.”

Smith doznał kontuzji lewej stopy jeszcze przed startem sezonu. Następnie pojawiły się u niego komplikacje spowodowane alergią. Jego powrót może się bardzo przydać Sixers.

Źródło: Youtube.com/NBA