Presti: Westbrook najważniejszym graczem w historii OKC

Sam Presti pozbył się Russella Westbrooka ze składu OKC Thunder, lecz między panami nie ma żadnych złych emocji. Wręcz przeciwnie.

Dzisiejszej nocy oficjalnym stał się transfer Russella Westbrooka do Houston Rockets. W związku z tym Sam Presti wydał specjalne oświadczenie prasowe, w którym dziękuję rozgrywającemu za wieloletnią współpracę. Przy okazji nazywa go najważniejszym zawodnikiem w historii całej organizacji:

„Russell Westbrook jest najważniejszym graczem w krótkiej historii Oklahomy City Thunder. Pozostawił po sobie niezmywalny ślad na zespole, mieście i całym stanie. Nikt nie był w stanie przewidzieć jak wielkim zawodnikiem się stanie. Wszyscy jesteśmy dumni z niego i jego wkładu w sukcesy drużyny.”

Taka opinia nie przeszkadzała jednak Prestiemu od dłuższego czasu planować pozbycia się Brodiego. Jak bowiem wspomina Howard Beck, zarząd klubu jeszcze przed wymianą Paula George’a planował usunięcie Westbrooka z drużyny. Russell miał dostać jeszcze jedną ostatnią szansę, lecz Thunder byli już zdecydowani, aby wymienić rozgrywającego po sezonie 2019/20.

Jako, że dzięki życzeniu PG-13 okazja ku temu nadarzyła się już wcześniej, to OKC skrzętnie z niej skorzystali. Jak na najważniejszego gracza w historii organizacji dosyć dziwne to podejście, żeby szukać wymiany zaledwie rok po rozpoczęciu maksymalnego przedłużenia.

Westbrook to absolutna legenda klubu. 11 lat występów (w tym 3 sezony na poziomie TD), udział w Finałach, 8 razy wybierany do All-NBA, MVP w 2017 roku i 120% zaangażowania w każdym kolejnym meczu.

Oczywiście Presti miał na myśli jedynie erę Oklahomy i nie brał pod uwagę historii Seattle SuperSonics. W tej kategorii Brodie jest liderem praktycznie wszystkich najważniejszych statystyk. Jednakże tu dochodzimy do najciekawszego aspektu tej wypowiedzi, a mianowicie, czy Presti ma rację?

Co z Kevinem Durantem? Co by nie mówić na temat Durantuli, ale to od niego rozpoczęły się złote czasy OKC i to pod jego przywództwem zespół święcił największe sukcesy, podczas gdy era Westbrooka raczej wyróżnia się zawodem oczekiwań i przedwczesnymi porażkami. Jakie jest Wasze zdanie, fani (i nie tylko) OKC?

Źródło: Youtube.com/NBA