Porzingis niezadowolony, Knicks wysyłają go do Dallas!

To się stało w przeciągu kilkudziesięciu minut – Adrian Wojnarowski donosi, że Knicks finalizują wymianę, w której wysyłają Porzingisa do Dallas Mavericks!

Kristaps Porzingis długo nie dawał znaków życia. Niby był już o krok od powrotu do żadnych informacji o jego ewentualnym powrocie na parkiet nie było ani widu, ani słychu. Jedyne co przedostało się do opinii publicznej, to fakt, że Łotysz nie jest specjalnie zadowolony z tego, w jakim punkcie znajdują się New York Knicks. Te doniesienia sprzed jakiegoś czasu zdążyły jednak eskalować.

Jak podawali jeszcze kilkanaście minut temu Adrian Wojnarowski i Ramona Shelbourne z ESPN, Kristaps Porzingis opuścił czwartkowe spotkanie z zarządem zostawiając po sobie wrażenie, jakoby chciał zostać wymieniony. Lawina ruszyła – Wojnarowski od razu podał, że pozyskaniem Porzingisa zainteresowani są już Nets, Heat, Clippers, Spurs, Raptors i kilka innych klubów.

Nie minęło pół godziny, a na Twitterze Woja pojawiła się kolejna wiadomość – Knicks finalizują transfer z Dallas Mavericks. Nie podał jeszcze szczegółów, ale ten news będzie na bieżąco edytowany, więc bądźcie czujni.

AKTUALIZACJA:

-Według Shamsa Charanii z The Athletic, do Knicks ma powędrować Dennis Smith Jr. – reszta szczegółów najpewniej za chwilę

-Analitycy z czołowych portali przyznają, że Knicks dokonując takiego ruchu muszą być przekonani o tym, że latem uda im się ściągnąć jakieś duże nazwisko.

-Mamy szczegóły!

Do Mavericks: Kristaps Porzingis, Courtney Lee, Tim Hardaway Jr., Trey Burke

Do Knicks: Wesley Matthews, Dennis Smith Jr, DeAndre Jordan, pierwszorundowy pick

TO JEST SZALONE!

-Według Charanii, Porzingis zamierza od razu dać Dallas do zrozumienia, że raczej podpisze latem ofertę kwalifikacyjną, żeby stać się za rok wolnym agentem. Mówi tak teraz – ciekawe co powie, jak dostanie do podpisania ofertę maksymalną od Dallas… Takie głosy sprawiają jednak, że można powątpiewać w chęć gry Kristapsa w Mavs.

https://www.youtube.com/watch?v=7rC88CXX0n0&t=26s

źródło:YouTube/FreeDawkins