Pokorny Rudy Gobert: Nic jeszce nie wygraliśmy

Pokorny Rudy Gobert: Nic jeszce nie wygraliśmy

Utah Jazz już od dłuższego czasu okupują pierwsze miejsce konferencji zachodniej. Po piętach depczą im Los Angeles Lakers, którzy po serii 4 zwycięstw z rzędu tracą do Jazz już tylko 1,5 meczu. Zespół z Salt Lake City spuścił nieco z tonu i po kapitalnej serii 23-3 od początku marca notują już mniej imponujący bilans 2-4.

Minionej nocy przegrali z Wizards 122:131, a w czasie pomeczowej konferencji prasowej Rudy Gobert odniósł się do tego, jak postrzegany jest jego zespół przez opinię publiczną:

„Musimy zdać sobie sprawę, że jak na razie gówno osiągnęliśmy. Denerwujemy się, kiedy ludzie naśmiewają się z nas w telewizji, nie szanują nas. To na nas jednak leży odpowiedzialność szanowania siebie i zrozumienia, że nie jesteśmy mistrzami. Nie jesteśmy drużyną, która może sobie po prostu jechać na autopilocie [We are not a team that can just cruise – tłum. red.].”

Gobert odnosi się oczywiście do kilku wydarzeń i wypowiedzi, które w tym sezonie uderzały w liderów konferencji zachodniej – na czele z deprecjonującymi Rudy’ego Goberta i Donovana Mitchella wypowiedziami Shaquille’a O’Neala i subtelnym prztyczkiem ze strony LeBrona i Duranta w czasie wyborów składów do All-Star Game.