PLK: Twarde Pierniki tracą lidera! Wykup i wyjazd z Polski

PLK: Twarde Pierniki tracą lidera! Wykup i wyjazd z Polski

PLK: Twarde Pierniki tracą lidera! Wykup i wyjazd z Polski
Goran Filipović / foto: Andrzej Romański / PLK

Goran Filipović nie będzie dłużej zawodnikiem Arriva Twarde Pierniki Toruń. Kontrakt chorwackiego rozgrywającego, który w wielu meczach był liderem toruńskiej drużyny, zostanie wykupiony przez zespół Igokea Aleksandrovac.

Podczas finałowego turnieju o Puchar Polski można było usłyszeć taką plotkę, że Chorwat Goran Filipović pożegna się z toruńską drużyną w przerwie na mecze reprezentacji i przeniesie się do lepszego zespołu poza granicami Polski.

Nie jest też tajemnicą, że w jego umowie była zapisana konkretna kwota buy-outu. Nie była ona wysoka, dlatego już wcześniej pytały o niego inne zespoły (m.in. hiszpański San Pablo Burgos). Do finalizacji transferu nie doszło. W końcu – jego agentowi – udało się dopiąć transakcję.

Z naszych informacji wynika, że Chorwat zasili szeregi bośniackiego zespołu Igokea Aleksandrovac, który na co dzień występuje w rozgrywkach Ligi Adriatyckiej (6. miejsce – bilans 11:9). Bośniacy rywalizowali też w Basketball Champions League, ale z bilansem 0:6 zakończyli udział na fazie grupowej.

Filipović z dobrej strony pokazał się w zespole Twardych Pierników z Torunia. Chorwat wystąpił w 21 meczach, w których średnio notował 15,5 punktu i 5,6 asyst. Jego najlepszym występem (pod względem punktowym) było spotkanie z Legią Warszawa, gdzie zdobył 30 oczek, trafiając 11 z 16 rzutów z gry. W ostatnim meczu – w barwach Arriva Polski Cukier – miał 19 punktów i 8 asyst. Torunianie przegrali z Anwilem 89:90 w Pucharze Polski.

Twarde Pierniki tracą jedną z ważniejszych postaci przed najważniejszą częścią sezonu. Z pewnością klub – po otrzymaniu kwoty buy-outu – pójdzie na rynek transferowy i będzie chciał pozyskać nowego rozgrywającego w miejsce Filipovicia. Torunianie w tym momencie z bilansem 10:11 zajmują 11. miejsce w tabeli.

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.