Phoenix Suns zwalniają trenera!

Phoenix Suns zwalniają trenera!

Phoenix Suns powiększają grono zespołów, które pożegnały się z trenerem po zakończeniu obecnych rozgrywek. Jak poinformował Adrian Wojnarowski, Igor Kokoskov właśnie stracił pracę!

Magic Basketball wraca! Zamów pierwszy numer już dzisiaj.

Phoenix Suns po raz kolejny udowadniają, że należą do najbardziej chaotycznych i najgorzej zarządzanych organizacji w NBA. Niespełna rok po zatrudnieniu Igora Kokoskova na stanowisku pierwszego trenera, władze Słońc postanowiły go zwolnić. Co najciekawsze, decyzja ta została najwyraźniej podjęta pod wpływem nagłego impulsu, ponieważ wszystko wskazywało na powrót szkoleniowca w przyszłym sezonie:

 

Phoenix co prawda mieli do spółki z Cleveland drugi najgorszy bilans tych rozgrywek, lecz chyba nikt nie oczekiwał od tej ekipy playoffów na Zachodzie. Kokoskov natomiast pokazał się kilkukrotnie z dobrej strony i w pełni zasłużył na kolejną szansę jaką byłby drugi sezon, tym bardziej po dodaniu do składu kolejnego młodego talentu z tegorocznego draftu.

Według źródeł jednym z głównych powodów zwolnienia Serba była chęć zatrudnienia Monty’ego Williamsa, pełniącego obecnie rolę asystenta w Philadelphii 76ers. Problemem w tym całym mistrzowskim planie Phoenix jest fakt, że usługami Williamsa są również bardzo mocno zainteresowani Los Angeles Lakers. Jeziorowcy zaprosili już nawet Monty’ego na drugie spotkanie w sprawie pracy i ciężko się spodziewać, żeby były trener Pelicans odrzucił propozycję LAL z powodu zainteresowania Słońc.

Na temat Kokoskova nie ma żadnych pewnych informacji. Nie wiadomo zatem, czy Igor jest zainteresowany pozostaniem w NBA i w jakiej roli, czy skłania się ku powrotowi na Stary Kontynent. Może warto byłoby dołączyć go do sztabu szkoleniowego Dallas Mavericks w roli asystenta, ze względu na jego udaną współpracę z Luką Doncicem?

Źródło: Youtube.com/Jimmie Oakman