Paul Pierce uważa się za lepszego od D-Wade’a

Paul Pierce uważa się za lepszego od D-Wade’a

Paul Pierce nigdy nie słynął z nadmiernej skromności. Ostatnie komentarze legendy Celtics tylko to potwierdzają.

Jak powszechnie wiadomo, ostatni sezon Dwyane’a Wade’a zbliża się nieuchronnie ku końcowi. To z kolei skłania wielu amerykańskich dziennikarzy w niezliczonej ilości programów poświęconych NBA do rozważań nad całą karierą Flasha. Tak było również podczas programu „Truth Serum” na ESPN, gdzie swoje pięć minut na antenie dostaje Paul Pierce. Prowadząca program Michelle Beadle zapytała Pierce’a kto miał lepszą karierę w NBA, on czy D-Wade:

„To proste, nawet nie muszę się zastanawiać. Ja! Gdybyście dali mi Shaqa albo LeBrona i Bosha jak miałem 24, 25 lat, miałbym teraz 5 lub 6 tytułów mistrzowskich i to lekko.”

Kontrowersje są jak najbardziej pożądane w mediach, ale takie hasła zakrawają na żarty i to niezbyt śmieszne. Jakkolwiek Pierce jest legendą Celtics i wielkim graczem, tak do D-Wade’a nie ma podejścia. Wiemy to my wszyscy, wie to także Jalen Rose, partnerujący mu w studio, który porównał listę osiągnięć obu panów:

https://twitter.com/BASportsGuy/status/1114397442311577601

Źródło: Twitter.com/Bay Area Sports Guy

No nie ma żadnych logicznych argumentów przemawiających za Piercem. Oczywiście, dzięki takiej pewności siebie, Paul był w stanie wygrywać wiele zaciętych spotkań w swojej karierze, ale program telewizyjny to nie parkiet koszykarski i tutaj obowiązują odrobinkę inne zasady.

Pierce nie mógł wybrać gorszego momentu na takie komentarze. Wade kończy swoje pożegnalne tournee, jako niezwykle sympatyczny zawodnik wszędzie jest ciepło przyjmowany, a ludzie doceniają jego zasługi dla sportu i wielkość jako gracza. To jest absolutnie najgorsza chwila na takie licytacje i słowne przepychanki i to niezależnie od tego czy Pierce ma sensowne argumenty, czy nie. A nie ma. Są momenty, w których powinno się po prostu odpuścić, nawet jeśli jest się p********ą Prawdą.

Dlatego też zapomnijmy może o tym i skupmy się na ich rywalizacji na boisku, bo ta była znacznie bardziej interesująca:

https://www.youtube.com/watch?v=vgo2PLBMNK0

Źródło: Youtube.com/VintageDawkins