Pau Gasol w Portland Trail Blazers

Pau Gasol nie ma jeszcze w planach koszykarskiej emerytury. Hiszpański podkoszowy porozumiał się właśnie w sprawie umowy z Portland Trail Blazers.

Gasol dołączy do Portland na najbliższy sezon, za który zarobi 2,6 miliona dolarów. Będzie to 19 sezon w karierze hiszpańskiej legendy.

39-letni Pau był mocno zmotywowany do powrotu na parkiety najlepszej ligi świata po zeszłym mocno nieudanym sezonie. W poprzednich rozgrywkach podkoszowy zagrał zaledwie 30 spotkań, w tym tylko 3 w Milwaukee Bucks, którym miał pomóc w walce o mistrzostwo.

W Blazers szanse na walkę o tytuł z pewnością są znacznie mniejsze, lecz jeśli Pau pozostanie zdrowy, lecz łatwiej o regularną grę. Gasol wzmocni rotację podkoszową PTB, która zapowiada się bardzo interesująco. Jusuf Nurkic co prawda opuści większość sezonu, lecz Blazers pod obręczą mają obecnie Hassana Whiteside’a, Zacha Collinsa i właśnie Gasola. Kluczem niezmiennie będzie zdrowie, z którym wszyscy wysocy miewali w swojej karierze problemy.

I choć Pau w ostatnich kilku sezonach jest już cieniem dawnego siebie, zawsze warto przypomnieć sobie czasy, w których był jednym z najlepszych skrzydłowych na tej planecie:

Źródło: Youtube.com/Javier BF