Echa transferu Paula George’a: grożenie śmiercią pracownikom OKC !

Echa transferu Paula George’a: grożenie śmiercią pracownikom OKC !

Zdarza się nam, że piszemy o występkach zawodników NBA pod wpływem alkoholu lub posiadaniu przez nich substancji odurzających. Czasami zdajemy wam relacje, gdy któryś z nich popadnie w konflikt z prawem poprzez udział w jakichś bijatykach. Tym razem wiadomość, którą dostarczył nam m.in. portal The Score  dotyczyła najprawdopodobniej pewnego sfrustrowanego kibica…

Choć od transferu Paula Georga’a do Los Angeles Clippers i przejścia Russella Westbrooka do Houston Rockets minęło już trochę czasu, to dopiero w ostatnich dniach dotarły do nas informacje, jak zareagowali na to niektórzy kibice – ci bardziej zagorzali. Już wiemy, że Grzmoty mają co najmniej jednego nie do końca szczęśliwego fana.

Miejscowa policja z Oklahoma City ma podobno przeprowadzać śledztwo w sprawie grożenia śmiercią pracownikom klubu. Wszystko przez mężczyznę, który wysłał dwie wiadomości i to nie byle jakie bo wiadomości głosowe, które zostawił przy przestraszyć pracowników Oklahomy City Thunder. Było to pokłosiem wytransferowania Paula George’a do Los Angeles Clippers i następnie Russella Westbrooka do Houston Rockets. Tym samym zespół wszedł w okres przebudowy i budowania się na nowo dzięki pickom draftu.  Groźby były kierowane w kierunku zarządu klubu, generalnego menadżera Thunder Sama Prestiego i trenera Billy’ego Donovana.

Policja przypuszcza, że obydwa nagrania pochodziły od jednego mężczyzny. Perris Jones z Coco News 5 przekazał, że telefonujący miał wspomnieć, że pochodzi ze stanu Virginia i straszył, że zabije wszystkich. Ponoć miał także mówić, że nie przejmuje się tym, czy drużyna zgłosi jego telefony na policję.

W pierwszej głosowej wiadomości rozmówca przedstawił się ponoć, że jest z Virginii i powiedział, że ma nadzieję, by wszystkich zabić. Krytykował również decyzję Thunder o transferze George’a. Przywołał jednocześnie nazwiska Andre Robersona i Raymonda Feltona, którzy zostali w drużynie, a powinni ją opuścić. Jak donoszą sądowe dokumenty – miał także znieważać trenera Donovana i twierdzić, że pobije wszystkich, którzy pracują dla ekipy Grzmotów.

W drugiej głosowej wiadomości zdenerwowany kibic tym razem zwiększył natężenie swoich słów i  groził głównemu menadżerowi Samowi Presti i jego rodzinie.

„Wytransferowaliście Paula George’a, ale zostawiliście Raymonda Feltona i Andre Robersona. Czy wy nie kochacie Russella Westbrooka?” 

Tak brzmiała transkrypcja jednej z wiadomości.

„Chcę zabić wszystkich”

Mmiał brzmieć mocno sfrustrowany kibic !

Mężczyzna z Virginii odwoływał się także, że będzie miał ze sobą bombę i straszył, że wysadzi wszystko w powietrze, jeśli kiedykolwiek przyjedzie do Oklahoma City !

Oczywiście wszystkie groźby trzeba było wziąć absolutnie poważnie. Szczególnie przerażający powinien być fakt, że mężczyzna mógłby użyć bomby. Przypomnę tylko, że 19 kwietnia 1995 w Oklahoma City miał już miejsce atak bombowy na budynek federalny Alfreda P. Murraha. Wybuchła ciężarówka wypełniona różnymi komponentami, w tym przede wszystkim amonitem, powodując częściowe zawalenie się 7-piętrowego budynku. Była to zemsta radykalnych wyznawców sekty Waco za akcję FBI, w której zginęli jej członkowie i guru sekty. W największym dotychczasowym ataku terrorystycznym (przed 11 września 2001) zginęło 168 osób a rannych zostało blisko 700.

Klub wystosował już specjalne oświadczenie, w którym przedstawiono reakcję na groźby:

„Przekazaliśmy to organom policji  i oni na pewno zajmą się tą sytuacją  i zrobią to co uważają za właściwe”

Policja jest w trakcie rozwiązywania sprawy gróźb. Otrzymali zielone światło do śledzenia telefonu i ustalenia, skąd dokładnie wykonano połączenia.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu Oklahoma City Thunder wytransferowała Paula George’a do Los Angeles Clippers. W drugą stronę powędrował ubiegłosezonowy debiutant obrońca Shai Gilgeous-Alexander, skrzydłowy weteran Danilo Gallinari oraz 5 picków pierwszych rund draftu. Kolejnym ruchem była wymiana długogrającego w barwach Grzmotów rozgrywającego Russella Westbrooka do Houston Rockets w zamian za Chrisa Paula i dwa pierwszorundowe picki.

źródło: Youtube/BleacherReport