Pau Gasol nie zagra już w tym sezonie

Pau Gasol nie zagra już w tym sezonie

Pau Gasol z pewnością nie tak wyobrażał sobie tegoroczne playoffy. Hiszpański podkoszowy zakończył przedwcześnie rozgrywki z powodu kontuzji.

Jak poinformowali wczoraj Milwaukee Bucks, Pau Gasol nie wystąpi już w ich barwach w tym sezonie. Hiszpan pozostawał poza grą od 10 marca w związku z kontuzją lewej stopy. Jak się okazało teraz, zawodnik zmuszony został do przejścia operacji i nie będzie w stanie powrócić na parkiety NBA w tym sezonie.

Dla Bucks nie będzie to raczej osłabieniem, gdyż Gasol zdążył wystąpić zaledwie 30 minut w łącznie 3 spotkaniach w barwach zespołu z Wisconsin, jeszcze przed startem playoffów. Z drugiej strony, Pau ze swoim ogromnym doświadczeniem mógłby dać kilka wartościowych minut w finałach konferencji. To oznacza, że de facto jedynym centrem Milwaukee będzie nadal Brook Lopez. To znaczy także, że niestety nie ma szans na zobaczenie pojedynku braci Gasol w tej fazie rozgrywek, nawet jeśli Toronto awansuje.

Po sezonie kontrakt Gasola z Bucks wygasa. Czy legenda światowych parkietów wróci jeszcze na boiska NBA? 38-letni zawodnik jest już cieniem samego siebie, w dużej mierze właśnie przez dokuczające mu wciąż kontuzje. Czy w ogóle powinien podejmować kolejną próbę? Jeśli tak, to gdzie byście go widzieli?

Źródło: Youtube.com/Milwaukee Bucks