Pau Gasol dołączy do Golden State Warriors?

Pau Gasol dołączy do Golden State Warriors?

Pau Gasol dołączy do Golden State Warriors?
Photo by Andrew D. Bernstein/NBAE via Getty Images

Golden State Warriors są w ostatnich latach jednym z najlepiej prowadzonych klubów w całej lidze. Ich kulturę organizacyjną chwaliło wielu weteranów, którzy przewinęli się przez zespół. Dlatego nie powinno nas dziwić, iż podobnie jak w przypadku San Antonio Spurs, nie brak w środowisku chętnych osób na współpracę z Wojownikami. Nierzadko bardzo utytułowanych i uznanych osób, takich jak na przykład Pau Gasol.

Jak się bowiem okazuje, najstarszy z braci Gasol już wkrótce może dołączyć do GSW. Osobiście przyznał to będąc gościem podcastu JJ Redicka, The Old Man & The Three:

„Zastanawiam się nad dołączeniem do Golden State Warriors. Młodzi zawodnicy mogą czerpać korzyści z mojego doświadczenia i wiedzy, a ja mogę pomóc im rozwijać się podczas ich własnej życiowej podróży.”

Pau Gasol

Sam fakt, iż taka legenda NBA po skończonej karierze rozważa powrót do ligi nie stanowi wielkiego zaskoczenia. Dlaczego jednak Pau, który nigdy nie grał w GSW planuje podjąć pracę właśnie tam, a nie w Memphis, czy LA, gdzie spędził najlepsze lata?

„Niewiele osób zdaje sobie sprawę z mojej dotychczasowej współpracy z Warriors. W Golden State zaprosili mnie, abym dołączył do ich spotkań, pogadał z niektórymi zawodnikami. Było naprawdę fajnie i nie wykluczam, że będę to kontynuował w przyszłości. Nie chcę się jednak nigdzie spieszyć. Chcę poznać różne procesy, obserwować, uczyć się i przekonać, co najbardziej mnie interesuje. Bez żadnego pośpiechu, na razie cieszę się tym, co już mam.”

Pau Gasol

Być może zatem już wkrótce sztab Steve’a Kerra powiększy o nową osobę. Doświadczenie Gasola, który spędził w NBA niemal dwie dekady (a wcześniej grał przecież na topowym poziomie w Barcelonie) byłoby nieocenione. Pau nie sprecyzował co prawda w jakiej roli by siebie widział, lecz jego słowa mogą sugerować pracę indywidualną z zawodnikami. W takiej roli spełnia się obecnie chociażby były obrońca Dubs, Leandro Barbosa.