Nuggets zwalniają Nicka Younga

Nuggets zwalniają Nicka Younga

Nick Young po raz kolejny poza NBA. Po krótkim epizodzie w Denver Nuggets zawodnik został zwolniony ze składu.

Bardzo krótko trwała przygoda Younga z Nuggets. Bryłki postanowiły zwolnić obrońcę po zaledwie czterech rozegranych spotkaniach. O wszystkim klub poinformował wczoraj na swoim Twitterze:

„Chcielibyśmy podziękować Nickowi, że przybył do nas tak szybko, co bardzo nam pomogło w naszych kadrowych problemach. Od razu wpasował się w nasz zespół i robił wszystko o co został poproszony, pokazując jakim jest wielkim profesjonalistą i świetnym kolegą z drużyny.”

 Young spędził na parkietach NBA zaledwie cztery mecze w barwach Nuggets co przełożyło się na łączną liczbę 38 minut. W tym czasie notował 2,3 pkt na mecz przy skuteczności 33%.

Jego odejście było wymuszone przez powroty kontuzjowanych zawodników. Tylko wskutek prawdziwej fali kontuzji, Nuggets otrzymali dodatkowe miejsce w składzie na nowego zawodnika. Zgodnie z zasadami, po powrocie do zdrowia swoich graczy, miejsce to znika a zawodnik zatrudniony musi zostać zwolniony. Jako, że do gry wrócił już Paul Millsap, a powrót Willa Bartona i Gary’ego Harrisa jest bardzo blisko, Swaggy P musiał zostać poświęcony.

Co dalej z sympatycznym zawodnikiem? Young pomimo zdobycia w zeszłym sezonie tytułu mistrzowskiego z Golden State Warriors nie znalazł praktycznie żadnego zainteresowania na rynku. Czy po chwilowej przygodzie z Bryłkami, znajdzie się ktoś chętny jeszcze na jego usługi w tym sezonie?

Źródło: Youtube.com/House of Highlights