Nikola Vucevic w Chicago!

Nikola Vucevic w Chicago!

Ależ niespodziewaną bombę sprzedał nam Adrian Wojnarowski. Nikola Vucevic jednak zmienia barwy klubowe i trafi do Chicago Bulls!

Chicago Bulls: Nikola Vucevic, Al Farouq-Aminu
Orlando Magic: Otto Porter Jr, Wendell Carter Jr, 2 picki pierwszej rundy

Nikola Vucevic był jednym z najciekawszych nazwisk w kontekście tego trade deadline, lecz od jakiegoś czasu docierały do nas sygnały, że Magic nie są zbyt zainteresowani jego wymianą, chyba, że za wyjątkowo atrakcyjną cenę.

Taką, jak się okazało przedstawili Chicago Bulls. Bardzo niewiele mówiło się o planach Byków w kontekście tego trade deadline, poza doniesieniami o potencjalnym oddaniu Markkanena. Fin w tej wymianie nie wziął jednak udziału. Tymczasem Arturas Karnisovas w zamian za dwóch rezerwowych zawodników i dwa picki w drafcie pozyskał All-Stara. To wyraźny sygnał, że Byki nie planują tankowania i dalszej przebudowy, lecz chcą walczyć o playoffy. Jak dodaje Adrian Wojnarowski, to może nie być koniec ruchów w Windy City. Bulls pozostają mocno zainteresowani Lonzo Ballem.

Dla Orlando natomiast oznacza to jedno, a mianowicie całkowitą przebudowę. Vucevic był zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Magic i bez niego klub bez wątpienia będzie tankował, w czym przydadzą się picki ze strony Chicago. Otto Porter Jr ze swoim 30-milionowym kontraktem najprawdopodobniej zostanie wykupiony, natomiast Wendell Carter Jr ma w najbliższych latach spróbować zastąpić Czarnogórca.

To także oznacza, iż możemy być niemal pewni dalszej, wzmożonej aktywności transferowej ze strony Orlando w najbliższych godzinach.

YT: NBA