Nikola Jokic podpisze największy kontrakt w historii

Nikola Jokic podpisze największy kontrakt w historii

Chociaż Nikola Jokic dwoił się i troił, tegoroczne rozgrywki nie zakończyły się tak, jak życzyłby sobie tego serbski środkowy. Mimo tego, popularny Joker nie ma absolutnie żadnych wątpliwości w temacie swojej przyszłości w Denver.

Po piątym meczu pierwszej rundy, który jednocześnie okazał się ostatnim spotkaniem Nuggets w tym sezonie, Jokic został zapytany o umowę, którą może tego lata przedłużyć z Denver. Decydując się na taki ruch, Nikola podpisałby największy kontrakt w historii NBA. Na jego mocy którego zarobiłby 254 miliony dolarów w ciągu 5 lat. Serb nie ma w tej sprawie najmniejszych wątpliwości, a wpływ na to mają nie tylko

„Jasne, że chciałbym podpisać taki kontrakt, ale to nie ja o tym decyduję. Jeśli taka oferta pojawi się na stole, z całą pewnością ją zaakceptuję. Naprawdę lubię tę organizację i ludzi, którzy tutaj pracują. Pozostaję w dobrych relacjach ze wszystkimi od dyrektora do ludzi zajmujących się zaopatrzeniem.

Nikola Jokic

Maksymalna oferta ze strony Nuggets to czysta formalność. Chyba nikt, kto oglądał ostatnie dwa sezony nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że Jokic wart jest tych pięniędzy. Joker zdobył nagrodę MVP sezonu za poprzednie rozgrywki i wszystko wskazuje na to, że w tym roku powtórzy ten wyczyn. Stałby się w ten sposób zaledwie 13. graczem w historii ligi z takim osiągnięciem. To pierwszy gracz w historii, który zdobył 2000 pkt, 1000 zb i 500 ast w jednym sezonie. Jest pierwszy ze średnimi 25/13/7. Jest także jedynym zawodnikiem, który przewodził swojej drużynie w punktach, zbiórkach, asystach, przechwytach, blokach i skuteczności z gry. Co najważniejsze jednak, jego gra przekładała się na sukcesy zespołowe. Tylko dzięki jego heroizmom Nuggets nie tylko awansowali do playoffs, ale uniknęli gry w play-in. Wszystko to pomimo braku drugiej i trzeciej opcji tej drużyny.

Playoffy tylko potwierdziły jego dyspozycję. Przeciwko Golden State Warriors, którzy na dzień dzisiejszy są faworytami do tytułu zdaniem amerykańskich bukmacherów, Joker notował 31 pkt, 13 zb i 6 ast na 57,5% skuteczności z gry. Aż strach pomyśleć, jak mocni mogą być Nuggets, kiedy tak dysponowany Jokic będzie mógł współpracować z Jamalem Murrayem i Michaelem Porterem.

YT: MaxaMillion711