Niespodziewany kandydat na trenera Utah Jazz

Niespodziewany kandydat na trenera Utah Jazz

Po odejściu Quina Snydera, Utah Jazz są w trakcie poszukiwań nowego head coacha. Według najnowszych informacji do których dotarł Shams Charania, Jazzmani mogą zdecydować się na nieoczywisty kierunek i postawić na byłego zawodnika Dallas Mavericks.

Dziennikarz The Athletic twierdzi, iż Jazz otrzymali zielone światło na przesłuchanie Jasona Terry’ego. Popularny Jet jest obecnie szkoleniowcem Grand Rapids Gold, filii Denver Nuggets w G-League. W swoim pierwszym sezonie w roli head coacha, Terry osiągnął bilans 17-15. To nie jedyne doświadczenie na ławce, jakie zdążył zebrać Jason. W rozgrywkach 2020/21 był asystentem na Uniwersytecie Arizony.

Największe doświadczenie zdobył on jednak oczywiście w roli zawodnika. Przez 19 lat spędzonych na parkietach NBA, Terry rozegrał aż 1410 meczów, co daje mu miejsce w pierwszej dziesiątce wszech czasów. Najlepsze lata spędził w Dallas Mavericks, gdzie zdobył nagrodę Rezerwowego Roku. W 2011 roku natomiast był największym wsparciem Dirka Nowitzkiego w Finałach, które Mavs ostatecznie wygrali.

YT: PandaHank41

To oczywiście nie jest jedyny kandydat na liście Danny’ego Ainge’a. O pracę Jet konkurować będzie ze znacznie bardziej doświadczonymi szkoleniowcami, jak Terry Stotts, czy też z niedawnym mistrzem NBA, czyli Frankiem Vogelem. Nawet jeśli jednak mu się nie powiedzie, to Jason Terry nie powinien mieć problemu z dostaniem posady w NBA. Charania dodaje bowiem, że byłym obrońcą interesuje się niejedna organizacja chętna dołączyć go do sztabu w roli asystenta.