Nick Nurse nowym trenerem reprezentacji Kanady

Nick Nurse nowym trenerem reprezentacji Kanady

Nick Nurse powalczy tego lata nie o jedno, a o dwa tytuły mistrzowskie. Trener Toronto Raptors został szkoleniowcem reprezentacji Kanady.

Wygląda na to, że opłaca się odnosić sukcesy w Toronto. Nick Nurse, szkoleniowiec Raptors dzięki zwycięstwom w playoffs otrzymał właśnie posadę trenera reprezentacji narodowej Kanady. O wszystkim poinformował na swoim Twitterze Peter Yannopoulos z RDS.

Nurse przejmie obowiązki od innego szkoleniowca związanego z NBA, czyli Jaya Triano. Jego zadaniem będzie poprowadzenie kadry na zbliżających się mistrzostwach świata w Chinach.

To zdecydowanie najlepszy czas w karierze Nicka. Przez 5 lat był asystentem Dwane’a Casey w Toronto, gdzie co roku zespół nie był w stanie sprostać oczekiwaniom. Na osłodę pozostawały mu rozgrywki G-League, w której tryumfował dwukrotnie. Teraz jednak, w swoim debiutanckim sezonie na stanowisku pierwszego trenera, Nick osiągnął największy sukces w historii organizacji, awansując w świetnym stylu do Finałów NBA, gdzie przecież wcale nie jest bez szans przeciwko Warriors. Teraz także będzie miał okazję pojechać na mistrzostwa świata i kto wie, czy Kanadyjczycy nie okażą się być czarnym koniem tych rozgrywek.

Gdyby tylko Kawhi Leonard pochodził z Kanady.

https://www.youtube.com/watch?v=joQ75X2brJ8

Źródło: Youtube.com/House of Highlights