New Orleans Pelicans znaleźli nowego trenera!

New Orleans Pelicans znaleźli nowego trenera!

New Orleans Pelicans znaleźli nowego trenera!
Photo by Jesse D. Garrabrant/NBAE via Getty Images

New Orleans Pelicans znaleźli nowego szkoleniowca. Człowiekiem odpowiedzialnym za budowę sukcesów koszykarskich w Luizjanie zostanie Willie Green.

Zatrudnienie Greena nie jest jeszcze oficjalne, lecz możemy spokojnie uznać je za pewne. Pels od jakiegoś czasu nie prowadzą już negocjacji z żadnym innym kandydatem. Kilka dni temu natomiast Adrian Wojnarowski i Andrew Lopez z ESPN informowali o tym, że warunki kontraktu zostały już dopięte niemal w stu procentach. Ponadto, wczoraj na treningu Willie otrzymał gratulacje ze strony Monty’ego Williamsa i całego zespołu Phoenix:

Na oficjalną informację przyjdzie nam jednak poczekać do końca Finałów, których Green jest bardzo ważną częścią. Do Phoenix dołączył wraz z przybyciem Monty’ego Williamsa i od razu dał się poznać jako specjalista defensywny. To właśnie Willie jest odpowiedzialny za obronę Phoenix, która w ostatnich latach poczyniła znaczące postępy, kończąc ten sezon na 6. miejscu w całej lidze. W Nowym Orleanie bardzo mocno liczą na podobny efekt (Pelikany miały 23. obronę w NBA).

Swoje pierwsze trenerskie szlify zdobywał u najlepszych. W latach 2017-2019 był asystentem Steve’a Kerra w Golden State Warriors, z którymi zdobył dwa mistrzowskie tytuły. Wcześniej przez 12 lat był zawodnikiem NBA, występując głównie w barwach Philadephii 76ers (7 sezonów).

Czy Green będzie w stanie wprowadzić Ziona i jego kolegów na nowy poziom, gwarantujący co najmniej udział w playoffach?

YT: New Orleans Pelicans