NBA wybrała najlepszych debiutantów

NBA wybrała najlepszych debiutantów

NBA wybrała najlepszych debiutantów
Photo by Hannah Foslien/Getty Images

Po zaprezentowaniu najlepszych obrońców i najlepszych zawodników NBA, teraz przyszedł czas na ogłoszenie dwóch najlepszych piątek debiutantów sezonu 2020/21.

W pierwszej piątce musiało się oczywiście znaleźć miejsce dla dwóch głównych kandydatów do zdobycia tytułu Debiutanta Roku. Tym samym LaMelo Ball z Charlotte Hornets i Anthony Edwards z Minnesoty Timberwolves zostali jednogłośnie wybrani do pierwszego zespołu. Obok nich znalazł się także trzeci w głosowaniu na ROTY Tyrese Haliburton, który zdobył 98 z 99 możliwych głosów do pierwszej piątki. Pierwszy skład uzupełniają Saddiq Bey z Detroit Pistons i niewybrany w drafcie Jae’Sean Tate z Houston Rockets.

YT: NBA

Drugi skład w całości składa się z graczy wybranych w pierwszej rundzie draftu. Otwiera go Immanuel Quickley z New York Knicks. Rozgrywający zdobył 51 głosów do pierwszej piątki i 46 do drugiej. Poza nim uwzględniono także Desmonda Bane’a z Memphis Grizzlies, skrzydłowych z Cavs i Bulls w osobach Isaaca Okoro i Patricka Williamsa oraz środkowego Detroit Pistons, Isaiaha Stewarta.

Tym samym Tłoki były jedynym zespołem, który miał więcej niż jednego przedstawiciela w All-Rookie Teams. Co ciekawe żaden z nich nie był pierwotnie wybrany przez Pistons. Zarówno Stewart, jak i Bey przybyli do Detroit na mocy wymiany krótko po drafcie. Z kolei oryginalny pick Tłoków, czyli wybrany z siódemką Killian Hayes nie znalazł się w zestawieniu.