NBA wybierze MVP bańki

NBA wybierze MVP bańki

NBA postanowiła przyznać specjalne wyróżnienia dla najlepszych zawodników bańki w Orlando.

Jak donoszą amerykańskie media, władze NBA zdecydowały się docenić najlepiej grających zawodników po powrocie, tworząc dwie najlepsze piątki i MVP rozgrywek w bańce. Nagrody te dotyczyć będą jedynie 8 meczów kończących sezon regularny, a wyboru dokonają dziennikarze przebywający na kampusie. Laureaci zostaną oficjalnie ogłoszeni 15 sierpnia przed starciem play-in konferencji zachodniej.

Co najważniejsze, nie będzie obowiązywał podział na pozycje, zatem wybranych zostanie po prostu 10 najlepszych graczy. Kilku z nich miejsce ma już zapewnione.

Damian Lillard dokonuje niesamowitych rzeczy pokazując wszystkim po raz kolejny, że jest jednym z najlepszych zawodników na świecie. Dzisiejszej nocy Lillard stał się zaledwie drugim w historii zawodnikiem z trzema występami na poziomie 60+pkt w jednym sezonie. Drugim oczywiście jest Wilt Chamberlain. Wybitna forma Dame’a przesunęła już Blazers na 8 miejsce w konferencji.

Źródło: Youtube.com/NBA

Równie głośnym nazwiskiem w bańce jest Devin Booker, który prowadzi Suns do idealnego bilansu, grając kapitalny basket i notując dzisiaj 91 mecz w karierze powyżej 30 pkt, stając się w tej kategorii najlepszym graczem w historii Suns:

Źródło: Youtube.com/NBA

Trzecim najgłośniejszym nazwiskiem, które musi pojawić się w jednej z piątek jest T.J. Warren. Skrzydłowy Pacers złapał życiową formę w Orlando i poza ostatnim słabszym występem z Heat, wyglądał jak topowy zawodnik ligi:

Źródło: Youtube.com/Golden Hoops

Kto jeszcze znajdzie w gronie wyróżnionych? Raczej pewni miejsca mogą być także Luka Doncic, James Harden i Giannis Antetokounmpo. W przypadku ostatnich 4 miejsc walka będzie już bardziej wyrównana.

Kto natomiast zostanie wybrany MVP bańki? Na ten moment wydaje się, że wyścig rozegra się pomiędzy Devinem Bookerem i Damianem Lillardem, a potencjalny udział (lub jego brak) Słońc w play-in może tu być nie bez znaczenia. Kto Waszym zdaniem zasłużył najbardziej na ten tytuł?