NBA News: Zmiany w zarządzie Pistons – klub szuka nowego prezydenta

NBA News: Zmiany w zarządzie Pistons – klub szuka nowego prezydenta

NBA News: Zmiany w zarządzie Pistons – klub szuka nowego prezydenta
Photo by Brian Sevald/NBAE via Getty Images

Detroit Pistons szukają zmian po fatalnym sezonie. Według ustaleń Adriana Wojnarowskiego, szykują się roszady w zarządzie klubu.

Za Detroit Pistons fatalny, rozczarowujący sezon z najgorszym w lidze bilansem 14-68. Słaby bilans jest niektórym drużynom na rękę – daje szanse na wysoki wybór w drafcie i odbudowanie się w przyszłości. Ambicje w Detroit były jednak inne. Klub dysponuje już młodymi, utalentowanymi graczami, a przed sezonem zatrudniono uznanego szkoleniowca na największej umowie w całej NBA.

Po fatalnym sezonie uznano, że trzeba dokonać zmian. Nie można jednak po sezonie zwolnić trenera, któremu dopiero co dało się najwyższą w lidze umowę – to podpadałoby chyba pod paragraf o niegospodarności. Podjęto więc decyzję o zatrudnieniu nowego prezydenta do spraw operacji koszykarskich.

Decyzja ta – według informacji ustalonych przez Adriana Wojnarowskiego z ESPN – nie oznacza zwolnienia Troy’a Weavera. Pozostanie on generalnym managerem i po prostu otrzyma w zarządzie wsparcie osoby na nowym stanowisku.

Według Marca Steina, głównym kandydatem do objęcia posady w Detroit jest obecny generalny manager Milwaukee Bucks, Jon Horst. 41-letni manager jest związany z Bucks od 2008 roku, a od 2017 roku pełni rolę generalnego managera. W 2021 roku zdobył nagrodę Executive of The Year, doprowadzając klub do Mistrzostwa NBA. Stein zwraca uwagę na fakt, że Horst pochodzi z Michigan i swoją pierwszą pracę w zarządzie (jeszcze w 2007 roku) wykonywał właśnie w Detroit.

superbet logo MECZE PLAY-IN OBEJRZYSZ ZA DARMO: SPRAWDŹ! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.