Oglądaj za darmo transmisje 📺 na żywo!
Odbierz 🎁 extra na start 35 PLN

superbet logo
Sprawdź
NBA News: Wraca temat wymiany Lillarda. Będzie w końcu przełom?

NBA News: Wraca temat wymiany Lillarda. Będzie w końcu przełom?

NBA News: Wraca temat wymiany Lillarda. Będzie w końcu przełom?
Photo by Sam Forencich/NBAE via Getty Images

To jedna z najdłuższych sag transferowych w NBA. Damian Lillard 1 lipca poprosił władze Portland Trail Blazers o wymianę do innego klubu. Adrian Wojnarowski zdradza, że w końcu może nastąpić przełom w rozmowach.

– Mam wrażenie, że Blazers dużo więcej rozmawiali z zespołami w ciągu ostatnich, powiedzmy, 10-14 dniach, niż prawdopodobnie przez co najmniej miesiąc i wcześniej – powiedział Adrian Wojnarowski w „ESPN”.

Gwiazdor NBA poprosił o wymianę i jego aktualny pracodawca poszukuje różnych rozwiązań. Jego wartość na ligowym rynku jest bardzo duża, dlatego nie jest łatwo przeprowadzić taką transakcję. Zwłaszcza, że koszykarz – co możemy przeczytać w różnych źródłach – jest zdecydowany na grę w Miami Heat. Do tego klubu chce trafić za wszelką cenę.

– Myślę, że Portland próbowało zobaczyć, w jaki sposób mogliby zawrzeć umowy obejmujące wiele zespołów, które zapewniły im zasoby, których chcą. Wybory w drafcie, młodzi gracze. Może istnieć zespół, którego największym atutem jest weteran, który co prawda nie interesuje Blazers, ale istnieje trzecia drużyna, która będzie go chciała – zaznaczył Wojnarowski.

– Uważam, że Blazers komunikowali się z wieloma zespołami, próbując znaleźć strukturę umowy, która umożliwiłaby im wymianę Damiana Lillarda. Zobaczymy teraz, jaki wariant uda im się uzyskać do rozpoczęcia obozu przygotowawczego – podkreślił dziennikarz.

Lillard został wybrany z szóstym numerem w drafcie w 2012 roku właśnie przez Blazers. Od początku kariery grał tylko tam. Ostatnio w 58 meczach sezonu zasadniczego zdobywał średnio 32,2 punktu, 4,8 zbiórki oraz 7,3 asysty, trafiając 37-proc. rzutów za trzy.

Klub ze stanu Oregon już od dawna jest ligowym średniakiem. Ostatnie dwa sezony w wykonaniu Blazers to nawet brak awansu do fazy play-off. W 2021 i 2020 roku odpadli natomiast na etapie pierwszej rundy. Lillard chce walczyć o mistrzostwo NBA.