Chcesz oglądać NBA, ale nie wiesz jak? 🥺
Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Wizards zwalniają trenera! Czy może raczej… Awansują?

NBA News: Wizards zwalniają trenera! Czy może raczej… Awansują?

NBA News: Wizards zwalniają trenera! Czy może raczej… Awansują?
Photo by Jonathan Newton/The Washington Post via Getty Images

Jak podaje Shams Charania z The Athletic, Washington Wizards podjęli decyzję o zwolnieniu trenera Wesa Unselda Jr.. Nie zostawiają go jednak „na lodzie”. Unseld Jr. ma objąć rolę w zarządzie drużyny. Aż do znalezienia nowego trenera, posadę szkoleniowca obejmie trener tymczasowy (najpewniej jeden z dotychczasowych asystentów).

Wes Unseld Jr. pracował jako trener Washington Wizards od lipca 2021 roku, po raz pierwszy w zawodowej karierze obejmując posadę głównego szkoleniowca – wcześniej był asystentem m. in. w Nuggets czy Magic. Przez nieco ponad dwa lata osiągnął z Wizards łączny bilans 77-130 (37,2%), co nie jest – delikatnie mówiąc – najlepszym rezultatem.

Czy o odsunięciu Unselda Jr. z pozycji trenera zadecydowały wyniki? Trudno powiedzieć – Należało zakładać, ze z tym składem celem na sezon będzie ogrywanie młodzieży i tankowanie w nadziei na wysoki pick w drafcie. Z tych założeń zespół pod wodza Unselda wywiązywał się dobrze.

Najpewniej więc nie należy traktować tego ruchu jako zwolnienie Unselda z posady trenera, a raczej jako awans do zarządu klubu:

„Po kilku głębokich rozmowach z Wesem zdecydowaliśmy, że należy dokonać zmian, które przyniosą korzyść dla drużyny. Wes uosabia cechy, które cenimy sobie w naszej organizacji, a jego duże koszykarskie doświadczenie będzie cennym dodatkiem do zarządu klubu w określaniu celów długoterminowych. Jesteśmy wdzięczni, że będzie on w dalszym ciągu przyczyniał się dla naszej organizacji i społeczności.”

– Michael Wagner, prezydent klubu