Za darmo, na żywo w SUPERBET! 😁

superbet logo
wchodzę!
NBA News: Wembanyama: Lubię, gdy mnie straszą wysłaniem do G-League

Victor Wembanyama po przegranym meczu z Hawks zapowiedział, że zagra w G-League, jeśli jego talent nie będzie wystarczający na poziom NBA. Francuz dodał jednocześnie, że „ewentualnie wysłanie do G-League motywuje go do jeszcze cięższej pracy”.

W poniedziałkową noc San Antonio Spurs przegrali 99:109 z Atlanta Hawks, mimo że drugą połowę wygrali w stosunku 65:40.

Victor Wembanyama zakończył mecz z 26 punktami i 12 zbiórkami, blokując pięć rzutów w zaledwie 27 minut.

Choć Francuz udowadnia, że jest ogromnym talentem, to wie, że wciąż ma miejsce na poprawę. Dlatego uważa, że powinien zostać potraktowany tak samo, jak każdy inny zawodnik, który gra słabo i zostaje wysłany do G-League.

– Lubię, gdy grożą mi, że wyślą mnie do G-League, jeśli nie będę grał tak, jak należy. Lubię, gdy są wyciągane konsekwencje moich błędów – powiedział otwarcie Marc J. Spears z ESPN.

Główny trener Spurs, Gregg Popovich, powiedział, że Wemby „nauczył się, jak rzucać do kosza i biegać po parkiecie. To nadaje ton wszystkim”. Defensywnie też wskakuje na coraz wyższy poziom.

Spurs mają fatalny bilans 7:32 i zajmują ostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej, ale ich supergwiazda notuje jak dotąd 19,4 punktu i 10,2 zbiórki. Udowadnia również, że jest obrońcą najwyższej klasy, notując średnio 3,2 bloku na mecz.