Chcesz obstawiać mecze Warriros?
Użyj darmowych 20 PLN od LV BET!

Odbierz
NBA News: Warriors testują aż 7 weteranów: Kto dostanie kontrakt?

NBA News: Warriors testują aż 7 weteranów: Kto dostanie kontrakt?

NBA News: Warriors testują aż 7 weteranów: Kto dostanie kontrakt?
Photo by Noah Graham/NBAE via Getty Images

Jak podaje Michael Scotto z portalu HoopsHype, Golden State Warriors odbywają treningi z zawodnikami, szukając uzupełnienia swojej rotacji. Klub ma tylko 13 graczy na gwarantowanych umowach i oczekuje się, że przynajmniej jedno z dwóch wolnych miejsc uzupełnią jeszcze przed startem sezonu.

Zawodników, którzy stawili się na treningi, określić można… Weteranami. Pojawiło się trzech zawodników, którzy dla Warriors już grali: to Kent Bazemore, Juan Toscano-Anderson i Dewayne Dedmon. Oprócz nich testowani są także Will Barton, Jaylen Nowell, Stanley Johnson i Derrick Favors.

Nazwiska te łączy fakt (oprócz tego, że wszyscy są na granicy bytności w NBA), że to gracze o defensywnej charakterystyce na pozycje 3-5.

Nie są to gracze najbardziej imponujący pod względem obecnych możliwości. 32-letni Derrick Favors i Will Barton najlepsze lata mają zdecydowanie za sobą. 34-letni Kent Bazemore w zeszłym sezonie w ogóle nie grał w NBA. Warriors nie mają jednak możliwości, by poszaleć z nazwiskami. Są jednym z czterech obecnie klubów, które mogą zaoferować wolnym agentom jedynie minimalną umowę (są jeszcze Clippers, Heat i Suns).

wygrany konf. zach. 2024: kurs: graj:
Nuggets3.40 GRAJ
Suns4.35 GRAJ
Warriors6.50 GRAJ

(kursy z dnia 14.09.2023)