Chcesz obstawiać mecze klubu Lillarda?
Użyj darmowych 20 PLN od LV BET!

Odbierz
NBA News: Sprzeczne doniesienia o Lillardzie – czy stawi się na obóz przygotowaczy?

NBA News: Sprzeczne doniesienia o Lillardzie – czy stawi się na obóz przygotowaczy?

NBA News: Sprzeczne doniesienia o Lillardzie – czy stawi się na obóz przygotowaczy?
Photo by Megan Briggs/Getty Images

Po minionym sezonie Damian Lillard zażądał od Portland Trail Blazers transferu. Ktoś jeszcze pamięta? Po 11 latach spędzonych w Portland, większości z nich w roli lidera zespołu, po latach już ikony klubu, skończyła się 33-letniemu Lillardowi cierpliwość.

Dlatego też nie chciał on odejść gdziekolwiek, a do klubu, który pozwoli mu o coś powalczyć. Jego konkretnym wyborem są Miami Heat.

Sprawa potencjalnego transferu nieco ucichłą, ale z ciekawymi doniesieniami przyszedł ostatnio niezawodny Shams Charania z The Athletic. Dotyczy on zbliżających się wielkimi krokami obozów przygotowawczych:

„Powiedziano mi, że jedyne dwa obozy przygotowawcze, na które Damian Lillard w teorii się stawi, to obozy w Portland i Miami. Więc takie drużyny, jak – na przykład – Toronto – gdyby przehandlowały po Damiana Lillarda, to nie wierzę, że stawi się on w ogóle na obozie.”

– Shams Charania, The Athletic

Mocna informacja, pokazująca, że każda drużyna poza Miami Heat naprawdę nie liczy się w negocjacjach. Po co bowiem sprowadzać gracza, który – wzorem Bena Simmonsa kiedyś – nie przyjdzie nawet na obóz?

Cóż, sprawa jest chyba bardziej skomplikowana. Doniesienia Shamsa Charanii szybko skontrował bowiem lokalny dziennikarz z Portland, Aaron Fentress. Tak pisze on na łamach portalu The Oregonian/OregonLive:

„Nasze źródła z wewnątrz NBA mówią, że doniesienia [Shamsa Charanii] są tylko częściowo prawdziwe. Osoby z wewnątrz potwierdzają, że tego rodzaju twarde stanowisko ze strony Lillarda było potencjalnie na stole, jednak 7-krotny All-Star wycofał się z niego w lipcu, kiedy w sprawę zaangażowała się liga […].”

– Aaron Fentress, The Oregonian/OregonLive
wygrany konf. zach. 2024: kurs: bukmacher:
Nuggets3.40 GRAJ
Suns4.35 GRAJ
Blazers61.00 GRAJ

(kurs z dnia 14.09.2023)

Gdzie leży prawda? Gdybym miał numer do Damiana Lillarda, to bym go zapytał. Pewne jest jedno – sezon NBA startuje za nieco ponad miesiąc, a obozy przygotowawcze rozpoczynają się lada moment. Blazers na ten przykład mają zaplanowany obóz od 3 października. Czy do tego czasu sprawa ewentualnego transferu Lillarda posunie się do przodu? Jeśli nie, to będzie mocno niezręcznie – legenda klubu prosząca o transfer, wracająca teraz do klubu, gdzie jest ciśnienie, by postawić na młodzież…